Контакт

Актуелно

Економија51 минута

Владата одобри инвестиции за соларни електрани во Делчево и Карбинци

Владата на денешната 125. седница донесе одлука за утврдување статус на стратешки инвестициски проект на фотонапонска електрана со јачина од...

Европа1 час

Банкнотите на еврото преку нов дизајн ќе промовираат различност и инклузивност

Европската централна банка (ЕЦБ) во понеделникот објави дека планира да ги редизајнира банкнотите на еврото во следните три години за...

Европа2 часа

Во Париз уапсен еден од осомничените за убиство на новинарот Кашоги

Државјанин на Саудиска Арабија е уапсен во Франција под сомнение за вмешаност во убиството на новинарот Џамал ​​Кашоги. Француските медиуми...

Црна хроника3 часа

Разбојници фатени при грабеж во трговски центар во Скопје

Во трговски центар во Скопје денеска напладе полициски службеници од полициската станица Центар уапсиле двајца скопјани со иницијали А.К. и...

Македонија5 часа

Со плата под просекот половина од младите новинари сакаат да ја напуштат професијата

– Половина од анкетираните 54,5 би ја напуштиле професијата ако им се укаже можност – 72,7 % од младите новинари...