Контакт

Актуелно

Свет36 минути

Украина: Коза активирала експлозив во Запрожје, повредени најмалку 40 руски војници

Најмалку 40 руски војници се повредени откако коза активирала експлозив поставен околу болницата во Запорожје со своето хаотично движење, пренесува...

Спорт3 часа

Ѓоковиќ од Вимблдон за „Макфакс“: Имав добри подготовки и се надевам дека можам далеку да дотуркам

На воведната прес конференција, пред да почне тенискиот турнир во Вимблдон, минатогодишниот победник и прв носител оваа година на турнирот,...

Свет5 часа

Градоначалникот потврди: Северодонецк падна

Градоначалникот на Северодонецк изјави дека руските сили целосно го окупирале овој стратешки важен град во источна Украина по неколку недели...

Црна хроника5 часа

Пазарџија се обидел со комбе да ги прегази инспекторите кои го затекнале дека продава на диво

Полицијата го приведе 53-годишниот Н.К. од Ресен кој со неговото комбе се обидел да прегази комунални инспектори и полициски службеник откако...

Регион7 часа

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ

Не беше фер Србија во Брисел да очекува дека ќе добие отворање на нов кластер, кога Северна Македонија 17 години...