Контакт

Актуелно

Европа27 минути

Реакции на говорот на Путин, ЕУ нема да ја признае анексијата на рускиот претседател

Рускиот претседател Владимир Путин претседаваше со церемонијата на анексија на четирите украински региони кои беа делумно окупирани од руските воени...

Македонија1 час

Нема планови за враќање на задолжителниот воен рок, велат од Министерството за одбрана

Армијата на Република Северна Македонија е целосно професионална Армија и досега нема никакви планови, ниту консултативни процеси за враќање на...

Економија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Директорот на ЕСМ е ризичен за да му доставиме понуди

Васко тендер Ковачевски е ризичен за да му бидат доставени какви било понуди, загрижени сме дека со ангажманот на Васко...

Македонија3 часа

Нови податоци од пописот: Немажени и неженети се 23,8 отсто, а вонбрачно живеат 1,6 отсто од двојките

Државниот завод за статистика објави нов сет на податоци од Попис 2021 кои се однесуваат на брачниот статус на населението,...

Свет5 часа

Ердоган поднесе тужба откако германски политичар го нарече „канализациски стаорец“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднесе кривична пријава против германскиот политичар Волфганг Кубицки, кој го нарече „канализациски стаорец“. Адвокатот Мустафа...