Контакт

Актуелно

Свет25 минути

Ердоган поднесе тужба откако германски политичар го нарече „канализациски стаорец“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднесе кривична пријава против германскиот политичар Волфганг Кубицки, кој го нарече „канализациски стаорец“. Адвокатот Мустафа...

Свет38 минути

Орбан: Брисел ги лажеше граѓаните на ЕУ во врска со санкциите против Русија

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека во Брисел ги „лажеле луѓето од Европа“ кога рекле дека санкциите против Москва...

Македонија1 час

(Видео) Ковачки: Како на дете во ран детски развој, СДС му напишаа упатства на Ковачевски како да се однесува на говорница

Како на дете во ран детски развој СДС му напишаа упатства како да се однесува на говорница, а потоа и...

Регион2 часа

Претставени првите монети со ликот на кралот Чарлс III

Претставени првите монети со ликот на кралот Чарлс III. Новиот монарх ќе ја замени својата мајка и ќе стане првиот...

Свет4 часа

(Видео) Ураганот Ијан се приближува кон Јужна Каролина, прогласена е вонредна состојба

Ураганот Ијан повторно се засили и денеска се приближува до брегот на американската сојузна држава Јужна Каролина, каде е прогласена...