Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Шилегов: Оваа година без палење стрништа, земјоделците бесплатно ќе го одлагаат отпадот

Градот Скопје започнува кампања за елиминирање на палењето на нивите и стрништата, со цел намалување на загаденоста на воздухот и...

Македонија59 минути

(Видео) Стоилковски: Дали неморалните и развратни забави со Боки Тредичи се животот што го ветувавте, Костадине

ВМРО-ДПМНЕ со нови обвинувања и прашања до портпаролот на СДСМ, Костадинов. Портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, вели дека Костадинов...

Свет2 часа

Трамп: Ветувам дека нема да му го сторам ова на Гренланд

Идејата за купување на Гренланд повторно е во фокусот на вниманието на американскиот претседател Доналд Трамп, кој овој пат на...

Македонија2 часа

Над 5 милиони денари за Битола од Владата за намалување на аерозагадувањето

Над 5 милиони, поточно 5.054.762 денари е издвоениот износ за Општина Битола, по реализираниот јавен повик на Програмата за намалување...

Црна хроника3 часа

На Клиниката донесени двaјца работници што паднале од висина

Вчера, во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени Б. С. (34) од Свети Николе и А. В. (31) од Скопје,...