Контакт

Актуелно

Европа1 час

ЕМА започна со испитување на лек против коронавирус

Еден ден откако Европската комисија претстави стратегија за развој на лекови против Ковид-19, Европската агенција за лекови (ЕМА) започна со...

Европа2 часа

Вакцинираните во Германија ќе бидат ослободени од многу мерки

Пo Долниот дом на германскиот парламент, Бундестагот, денеска и Горниот дом, Бундесратот, исто така, го одобри владиниот декрет со кој...

Македонија3 часа

(Видео) Пендаровски: Полицијата мора да е деполитизирана и департизирана

Шефот на државата, Стево Пендаровски, е задоволен од работата на полицијата, гледа напредок, но смета дека реформите мора да продолжат....

Македонија3 часа

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува со акција „Пратениците со народот“ и ќе посети 500 села

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од утре, 8 мај, до 30 мај почнуваат со акција под мотото – „Пратениците со народот“ за...

Свет5 часа

Путин: „Спутник В“ е сигурен како калашников

Руските препарати против коронавирусот се најбезбедни денес, тие се едноставни и сигурни, а во странство се споредуваат со автоматската пушка...