Контакт

Актуелно

Македонија33 минути

Украинското знаме подигнато пред Министерството за одбрана

Утрово пред Министерството за одбрана беше подигнато украинското знаме во знак на поддршка за одбраната на територијалниот интегритет и суверенитет...

Свет2 часа

Пораст на насилството во Европа? Франција најопасна земја во Европа, Македонија на 13 место

Истражувачката компанија „Нумбео“ објави податоци поврзани со порастот на насилството во Европа и светот и откри кои земји се најбезбедни....

Скопје5 часа

Без струја неколку скопски општини

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Чучер Сандево, Кисела Вода, Бутел и...

Македонија5 часа

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во...

Скопје5 часа

Без вода делови од општина Карпош

ЈП Водовод и Канализација известува дека денеска поради уличен дефект ф-100 мм на улица Нерешка 3, прекинато водоснабдување ќе имаат...