Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

МОН: Во училиштата во кои ќе се одвива изборниот процес наставата ќе се реализира со скратени часови

Наставата во учебната 2023/2024 година ќе се реализира целосно како што предвидуваат плановите за организација на работата на основните и...

Црна хроника2 часа

Доживотен затвор за лице што на свиреп начин уби жена во Кочани

По поднесено обвинение од Основното јавно обвинителство Кочани, а по признание на вина, Основниот суд во Кочани донесе осудителна пресуда...

Свет5 часа

(Видео) Што е сеење облаци и дали тоа ја предизвика поплавата во Дубаи

Дубаи е погоден од рекордни поплави во последните 24 часа. Колку беа невообичаени овие врнежи и кои се причините за...

Свет5 часа

Џонсон: Балканот може да биде следната цел на Путин

Мајк Џонсон, претседател на Претставничкиот дом на Конгресот на САД, изјави дека следната цел на рускиот претседател Владимир Путин би...

Култура6 часа

Под слоганот „Приказна се чита“ денеска почнува Саемот на книга

Во арената „Борис Трајковски“ во Скопје денеска ќе биде отворено 36. издание на Саемот на книга, кој во седумте саемски...