Контакт

Соопштенија

СДСМ: Мицкоски ги поткопува македонските позиции во однос на Бугарија

Објавено пред

Христијан Мицкоски прави штета, ги поткопува македонските позиции во однос на Бугарија и ја руши државната стратегија, обвинуваат од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

Од таму велат дека ставовите на Бугарија влегле во Резолуција на Европската народна партија (ЕПП) на Конгрес на кој присуствувал лично и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

„Лажниот патриот Мицкоски ги поддржа позициите, кои се директна поткрепа на ставовите на Бугарија, а потоа се криеше од граѓаните.

Тие ставови се сосема спротивни на Резолуцијата усвоена во Собранието, со која се дефинирани македонските црвени линиии“, посочуваат од владејачката партија од каде порачуваат дека деструкциите и блокадите на Христијан Мицкоски одново ќе бидат поразени.

Соопштенија

11 години „Скопје сити мол“

Објавено пред

Скопје Сити Мол слави 11 години. По тој повод оттаму ги покануваат сите на акустичен концерт на ДНК на 07.10, сабота со почеток од 21 часот, на отворениот rooftop паркинг на Skopje City Mall.

dobivaj vesti na viber

Влезот е бесплатен

Недела е ден (08.10) кој е прилагоден за најмладите. „Светот на Биби и Боби“, каде за прв пат до сега освен Биби ќе дојде и „Боби“, потоа танцуваме со Aqua Dance Club за на крај да се дружиме со „Стела и Сани“, велат организаторите.

ПР

Прикажи повеќе...

Соопштенија

Tigo Multi – Осигурете си финансиска сигурност со -50% попуст на каматата!

Објавено пред

Финансиското друштво Тиго ја покажува својата посветеност кон клиентите со новата промотивна понуда – “Tigo Multi” со неверојатни до 50% попуст на каматата за целиот период на отплата. Тука сме за Вас и сакаме да помогнеме полесно да се справите со сите финансиски предизвици и трошоци.

dobivaj vesti na viber

Зошто Tigo Multi е вашиот најдобар избор?

Tigo Multi е вистинско решение за сите кои имаат потреба од финансиска помош веднаш и сакаат да ја отплатат со мали месечни рати. Еве неколку предности:

1. Достапност до средства веднаш: Ние Ви обезбедуваме можност да ја подигнете посакуваната сума, до 200.000 денари со рок на враќање до 24 месеци.

2. Намалена камата: Со нашата промотивна понуда, каматата е намалена за целиот период на отплата, што значи дека ќе заштедите до 50% на каматата.

3. Ги контролирате ратите: Вие го одбирате начинот на отплата и динамиката која ви одговара – 3, 6, 12, 18 или 24 месеци. Ова ви овозможува да ја враќате сумата на мали и удобни месечни рати.

Како да аплицирате?

Аплицирајте за вашиот Тиго кредит во најблиската Тиго филијала или онлајн на нашата веб-страница www.tigo.mk. Парите ги добивате во кеш за само 10 минути во нашите Тиго Филијали или на вашата трансакциска сметка.

Промотивната понуда важи до 31 Октомври 2023

Не ја пропуштајте можноста! Промотивната понуда е достапна за сите нови и постоечки клиенти.

Запознајте се со деталите на www.tigo.mk, посетете ја некоја од нашите Тиго филијали ширум земјата или контактирајте нѐ на телефонскиот број 13 700.

Тиго – секогаш тука за Вас, да помогне во оставрување на вашите финансиски цели со докажана доверба.

ПР

Прикажи повеќе...

Соопштенија

Успешно академско образование со „Тиго“ – кредит за студенти!

Објавено пред

Академските денови пристигнаа и време е да ги започнете Вашите образовни приказни. Сепак, разбираме дека финансискиот аспект може да биде голем предизвик. Честопати самите студенти и нивните семјства се соочуваат со предизвици во финансирање на образовните цели. Освен учењето и ангажманот, финансиските аспекти често можат да се појават како пречка, создавајќи главоболка и допплнителна, непотребна нервоза.

dobivaj vesti na viber

Обезбедете го успешното образование со Тиго – Студентски Кредит!

Со Тиго, вашите образовни амбиции можат да станат реалност. Независно дали сте решени да го започнете вашето образование или сте студенти, ТИГО студентскиот кредит е тука да Ви помогне. Заборавете ги финансиските пречки и отворете го патот кон најповолните услови за финансирање на вашето образование.

Брз одговор и исплата во кеш: Со Тиго, нема потреба да чекате. Добивате инстант одговор на вашата апликација, за само 30 секунди, и исплата во кеш веднаш. Ова значи дека може одеднаш да ги решите вашите финансиски потреби за студии и да се фокусирате на учењето.

Нема потреба од жиранти и дополнителна документација: Заборавете ги многуте документи и процедури. Со само вашата лична карта и контакт телефон, сте подготвени да аплицирате за кредит и да ги реализирате вашите образовни амбиции.

Поддршка за сите студенти: Тиго – Студентски Кредит е достапен за сите студенти на возраст од 18 години и нивни законски застапници. Не постои ограничување на горната старосна граница, па дури и оние кои одлучуваат да продолжат со образование по наполнувањето на 30 години, можат да аплицираат.

Флексибилна отплата: За вашата удобност, нудиме повеќе начини за отплата:

· Еднократна отплата до 30 дена:

Без камати, без трошоци и без провизија.

· Повеќекратни месечни отплати: Имате опција за одбирање на рата која одговара на вашиот буџет, во роковите од 3, 6, 12, 18 или 24 месеци.

Започнете го вашето образование и остварете ги вашите цели со Тиго – Студентски Кредит. Исполнете ја академската приказна и остварете го Вашиот потенцијал со најдобрите услови за студентско финансирање. Одберете Тиго – Кредит за студенти.

ПР

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија26 минути

Кај „Треска“, место 12.500, ќе има над 33.000 жители, Уставен одби да го преиспита планот

Згасна и последната надеж на жителите на Центар за спречување на бетонизацијата на местото на поранешната фабрика „Треска“ оти Уставниот...

Македонија55 минути

Фирма во Македонија рекламирала чаеви користејќи лажно имиња на тројца лекари

Скопското Обвинителство до надлежниот суд поднесе предлог за издавање казнен налог против едно физичко лице и фирма, кои се обвинети...

Топ2 часа

Маж нападнат во кафуле во Битола: напаѓачот го удрил со тупаници, па посегнал и со стол по него

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за насилство. На 30 септември, во кафе-бар на улицата Генерал Васко...

Македонија3 часа

Ако не ни ги прифатат барањата, продолжуваме со поригорозен штрајк, порачаа судските административци

Штрајкот во Обвинителството ќе продолжи. Од УПОЗ велат дека добро е што е формирана работна група за да се решат...

Македонија3 часа

Лидерите да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија, порача американската амбасадорка Агелер

Политичките лидери треба да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија, изјави американската амбасадорка, Анџела Агелер, одговарајќи...

Економија4 часа

Македонците почнаа да плаќаат 30 отсто поевтин роаминг во ЕУ, во 2028 година цените ќе бидат исти како дома

Договореното намалување на трошоците за роаминг е веќе во сила и Македонците што патуваат надвор од државата имаат 30 %...

Европа5 часа

Шарл Мишел: Украина може да се приклучи на ЕУ во 2030 година ако двете страни си ја завршат домашната задача

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави дека Украина може да ѝ се приклучи на Европската Унија во 2030 година...

Македонија7 часа

Поведена постапка за делови од Законот за средното образование, кои се однесуваат на користење бесплатен јавен превоз

Судот, постапувајќи по иницијативата на Лука Павиќевиќ од Скопје, одлучи да се поведе постапка за оценување на уставноста на членот...

Македонија7 часа

ЦУК: Вчера имаше 29 пожари на отворен простор, има уште еден активен пожар

Центарот за управување со кризи информира дека вчера имаше 29 пожари на отворен простор. Гореле стрништа, пасишта, отпадоци, сува трева,...

Европа7 часа

(Видео) Идентификувани 11 повредени во сообраќајната несреќа кај Венеција, многумина се на интензивна нега

Работник од Гамбија, кој работел во „Финкантиери“, заедно со својот колега стана еден од хероите на спасувањето патници од автобус....

Свет8 часа

(Видео) Пукање на универзитет во Балтимор, САД, неколку повредени

Неколку лица се повредени во пукотница во близина на универзитетскиот кампус во Балтимор доцна синоќа, соопшти полицијата во градот на...

Регион8 часа

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

40-ина минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Брјест во Осиек. Гори пластична маса...

Европа10 часа

(Видео) 21 лице загинаа во страшната несреќа кај Венеција, меѓу загинатите и две деца

Најмалку 21 лице загина кога автобус излетал од надвозник во близина на Венеција. Scene in Venice, Italy where a bus...

Македонија17 часа

(Видео) Мечка и вечерва се спушти во Жировница

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, објави видео од мечка во селото Жировница. „Вечерва низ тесните улички...

Македонија17 часа

Ако секој политичар јасно ги кажува ставовите државата ќе оди напред, рече Спасовски

Јасно и гласно го кажувам својот став. Ако секој политичар има одговорност и ги кажува јасно ставовиве државата ќе оди...

Регион19 часа

Османи за „Си-ен-ен“: Потребни се санкции против Србија, сакаме Радоичиќ да биде екстрадиран во Косово

Косовската претседателка Вјоса Османи за Си-Ен-Ен изјави дека Косово е нападнато и дека меѓународната заедница треба да воведе санкции кон...

Македонија21 час

Нема да има отстрел на мечки: проблемот ќе се решава преку чистење на ѓубрето, посебни хранилишта, обезбедување на имотите

Владата, на денешната седница, го разгледа Записникот од седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот на управување...

Македонија23 часа

Народниот правобранител најави постапка, а инепкторатот надзор во „Демир Хисар“ по случајот со 17-годишното момче со аутизам

Институцијата народен правобранител ќе поведе постапка за случајот со 17-годишно момче со аутизам, за кое претходно во медиумите беше објавено...

Македонија1 ден

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со законот за амнестија, тогаш нека ја напушти Владата веднаш

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, запрашан дали Спасовски прави театар или вистинско изразување за незадоволството со тоа што рече дека...

Македонија1 ден

Ковачевски: Одредени лица нема да бидат опфатени со законот за амнестија, СДСМ ќе поднесе амандман

Законот за амнестија е испратен во Собранието во процедура, без европско знаменце, рече денес премиерот Димитар Ковачевски. Нагласи дека неколку...