Контакт

Актуелно

Црна хроника18 минути

Дете на велосипед тешко повредено во сообраќајка во Гостиварско

Дете на возраст од 11 години е тешко повредено во сообраќајна нeсреќа во Гостиварско. Како што информираат од МВР, во...

Европа1 час

Паника на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

На аеродромот во Манчестер бил забележан сомнителен пакет, поради што биле ангажирани членови на екипа за отстранување бомби, соопшти полицијата,...

Естрада1 час

„Игра на тронови“ ја освои главната награда на 71. доделување на „Еми“

Британска инвазија се случи на 71. доделување на наградите „Еми“ – американските телевизиски награди, кои се сметаат за телевизиски еквивалент...

Свет3 часа

ОН: Последните пет години најтопли на Земјата

Знаците и влијанијата од климатските промени – како што се покачувањето на нивото на морето, топењето на мразот и екстремните...

Македонија3 часа

Нова средба за законот за јавно обвинителство

Работните групи на власта и опозицијата денеска во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство.Денешната средба на...