Контакт

Актуелно

Европа18 минути

Во Италија над 220 заразени од коронавирусот, во изолација 11 градови

На европскиот континент најпогодена од коронавирусот е Италија. Седум лица загинаа, а над 220 се заразени, но овие бројки постојано...

Европа52 минути

Министрите од ЕУ на состанок за методологијата за проширување

Советот на министри за општи и европски работи на ЕУ на денешната средба ќе разговара за новата методологија на процесот...

Свет1 час

Во Турција уапсен капетанот на авионот кој се распадна на три дела

Турските власти го уапсија капетанот на авионот на компанијата „Пегасус“, Махмут Арслан, по авионската несреќа која се случи пред неколку...

Свет2 часа

Од коронавирус почина и четвртиот патник од бродот „Дајмонд принцес“

Во Кина има 508 новопотврдени случаи на заразени од коронавирус. Вкупниот број потврдени случаи во континентална Кина изнесува 77.658, објави...

Македонија2 часа

Сончево со температура до 19 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната...