Контакт

Актуелно

Европа29 минути

Во Германија почина човек по вторпат заразен со коронавирус

Во Германија е регистриран прв смртен случај по втората зараза со коронавирус, што е трет случај од ваков вид во...

Свет2 часа

Куба се надева дека ќе произведе 100 милиони дози од вакцината против Ковид-19

Куба се надева дека годинава ќе произведе 100 милиони дози од својата вакцина против коронавирусот и ќе ја вакцинира целата...

Свет3 часа

Бајден потпиша – САД се враќаат во Парискиот климатски договор

Претседателот на САД, Џо Бајден, потпиша извршна уредба со која почна процесот на враќање на Соединетите Американски Држави во Парискиот...

Свет3 часа

Словенија ги отвора ски-центрите, училиштата, фризерските салони…

Благодарение на подобрувањето на епидемиолошката состојба во поголемиот дел од Словенија, скијачките центри набргу ќе бидат отворени под одредени услови,...

Македонија3 часа

Променливо облачно со температура до 11 степени

Времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи...