Контакт

Актуелно

Црна хроника3 часа

Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О. Џ. Како што...

Европа4 часа

СЗО со препорака за многу построги мерки против загадувањето на воздухот

Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача многу построги ограничувања за загадувањето на воздухот. Новите глобални упатства за квалитет на воздухот...

Европа4 часа

По разговорот меѓу Макрон и Бајден, Франција го враќа амбасадорот во Вашингтон

Франција ќе го врати својот амбасадор во Вашингтон следната недела откога претседателите на Франција и на САД, Емануел Макрон и...

Регион5 часа

Русија бара Приштина веднаш да ја повлече полицијата од северот на Косово

Руското Министерството за надворешни работи денеска изрази загриженост поради влошувањето на ситуацијата во Косово и Метохија оценувајќи дека дејствата на,...

Македонија9 часа

Денот без автомобили одбележан во повеќе градови во државата

Со велосипедски дефилеа во повеќе градови во државава, во кои учествуваа граѓани, ученици, рекреативци, ентузијасти и вљубеници во велосипедизмот и...