Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

ЦУК: Најбарана Итната медицинска помош со 51% од реалните повици на 112

Во Центарот за управување со кризи, според последниот извештај, имало вкупно 1.323 повици на Единствениот број за итни случаи 112....

Економија10 минути

Соработка на Народната банка со централната банка на Австрија за спроведување на најдобрите практики при управувањето со податоците

Во рамките на Втората фаза од Регионалната програма за зајакнување на капацитетите на централните банки на Западен Балкан, финансирана од...

Свет42 минути

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст. Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест на социјалните мрежи. „Ова е...

Свет1 час

Пропадна спасувачката операција за ослободување на израелските заложници

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах,...

Свет1 час

Остри осуди против одлуката на САД да ја блокираат резолуцијата со која се бара итен прекин на огнот

Ањес Каламар, генералниот секретар на Амнести интернешенел, рече дека одлуката на САД да стави вето на резолуцијата е „морално неодбранлива“....