Контакт

Актуелно

Регион3 минути

Ситуацијата во Грција не се смирува: луѓето без струја, заробени во поплави, блокирани патишта во Евија

Грција ја зафати ново невреме, а денеска најтешка е состојбата во областа на градот Волос и островот Евија, каде патиштата...

Регион36 минути

Гардијан за вооружениот конфликт во Косово: Доколку се докаже дека Вучиќ е вмешан, тоа може да доведе до санкции против Србија

Косово ја обвини Србија дека стои зад воената група која во неделата нападна полициска патрола и се судри со косовските...

Регион2 часа

(Видео) Додик: Имаме проблем со САД и ЕУ, не сум го изгубил умот ниту политички, ниту психички

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, за РТРС изјави дека не се плаши од судење за неспроведување на одлуките на...

Скопје3 часа

Без струја денеска делови од Карпош и Бутел

„ЕВН Македонија“ известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Карпош и општина Бутел. Во периодот од...

Европа4 часа

Дебата во Брисел поради зголемениот број мигранти, Италија ги зголемува своите воени сили

Министрите за внатрешни работи на земјите-членки на Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за зголемениот број мигранти со кои...