Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Заврши спасувачката операција по земјотресот во Турција

Во Турција заврши спасувачката операција по земјотресот во петокот, во кој загинаа 41 лице. Акцијата беше стопирана кога службите за...

Регион31 минута

Рама: Меркел го поддржува балканскиот мини шенген

Германската канцеларка, Ангела Меркел, го поддржува балканскиот мини шенген и е убеденa дека овој процес ќе добие поголема поддршка, изјави...

Црна хроника2 часа

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. „Вчера, во СВР Скопје било пријавено дека во водите...

Македонија4 часа

МНР: Нема заразени македонски државјани од коронавирус во Кина

Македонското дипломатско конзуларно претставништво во Кина информира дека досега не е пријавен ниту еден случај на македонски државјанин заболен со...

Македонија6 часа

(Видео) Сведочење на другар на Пино: Тој беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше

На денешното судско рочиште за убиството на Пино Секондо се сослушуваа тројца сведоци, кои одговараа на прашањата на обвинителката Лидија...