Контакт

Актуелно

Европа26 минути

Во Италија нов рекорд на починати во еден ден

Во Италија денеска е забележан апсолутен рекорд во дневната бројка на смртни случаи од Ковид-19. Во изминатите 24 часа починале...

Македонија1 час

(Видео) Јакимовски: Чепкањето во историјата ќе биде крај не само за Заев туку и за СДСМ

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија“, Стевчо Јакимовски, на протестот...

Европа2 часа

Шведска ги отфрла препораките на СЗО, тамошните експерти велат дека маски не се потребни

Сè уште нема потреба да се носат маски во Шведска, изјави денес водечкиот здравствен службеник во оваа скандинавска земја со...

Македонија2 часа

Во Шуто Оризари ќе има пункт за тестирање со бесплатни брзи тестови

Во Поликлиниката во Шуто Оризари од следната недела ќе почне со работа пунктот каде што ќе се врши тестирање на...

Актуелно3 часа

Почина поранешниот министер за култура Благој Стефановски

Поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге почина денеска на 67-годишна возраст. Стефановски беше...