Контакт

Актуелно

Црна хроника15 минути

Претреси на концерт во Скопје и во угостителски објект, приведени 7 лица затекнати со дрога

Полицијата синоќа приведе седум лица поради дрога при извршена контрола на посетители на музички концерт во објект на подрачјето на...

Свет54 минути

(Видео) Суперјахта се запали во Англија и потона

Суперјахтата се запалила и потонала на северозападот на Англија додека била закотвена. Полицијата добила дојава за пожар на брод долг...

Свет2 часа

Исчезна авион со 22 патници во Непал

Авион на приватна авиокомпанија со 22 патници исчезна денеска во Непал, соопштија властите. Авионот, кој бил на 15-минутен редовен лет...

Македонија2 часа

СДСМ: Мицкоски да одговори каде завршиле украдените пари од „Криминални парцели“

„Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинетите и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6...

Свет3 часа

Проруската влада во Херсон: Референдум за приклучување кон Русија само кога ќе престанат борбите

Заменик-шефот на руската администрација во окупираната област Херсон изјави дека референдумот за официјално присоединување кон Русија нема да се одржи...