Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Третманот на Јанкулоска и затвореничките во “Идризово” е дискриминирачки, утврди Комисијата за антидискриминација и бара решение за шест месеци

Комисијата за заштита од дискриминација констатирала дека Гордана Јанкулоска како осуденичка е дискриминирана во затворот „Идризово“ во Скопје каде издржува...

Регион4 часа

(Видео) Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе...

Македонија7 часа

Стефанова очекува тројцата бизнисмени од „Империја“ да бидат осудени: Да им се одзеде имотната корист

Обвинителката Лиле Стефанова е децидна дека ќе докаже оти тројцата бизнисмени, кои не се спогодија за „Империја“, се виновни за...

Македонија7 часа

Ковачевски за најавениот спектакл на Груби: Им посакувам успех!

Премиерот Димитар Ковачевски денеска преку прес-конференција ѝ посака успех на ДУИ на вечерашната трибина на партијата во Чаир запрашан за...

Забава8 часа

Кејт Мидлтон морала да направи тестови за плодност пред венчавката

Том Квин фрла уште повеќе бомби за принцот и принцезата од Велс во својата нова книга „Позлатена младост: Историја на...