Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Поради протест, затворени неколку улици во Скопје

Министерството за внатрешни работи известува дека на подрачјето на Скопје, денеска во временскиот период од 18.45 часот до 20.30 часот,...

Свет1 час

Во ЕУ досега се вакцинирани 55 отсто од возрасните

Во Европската унија досега 200 милиони луѓе или скоро 55% од возрасната популација се вакцинирани против коронавирус, изјави портпаролката на...

Свет2 часа

Подолгиот интервал помеѓу двете дози од вакцината на „Фајзер“ дава подобар имунитет

Подолгиот интервал помеѓу првата и втората доза на вакцината против короноравирус на „Фајзер“ ќе предизвика имуниот систем да произведе повеќе...

Македонија2 часа

Сончево време со температура до 35 степени

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде...

Европа16 часа

Англија по укинувањето на мерките: Стотици илјади луѓе во изолација, маркетите празни

Англија во понеделникот ги укина речиси сите ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус. Првата недела е одбележана со зголемување на...