Контакт

Актуелно

Регион8 часа

Хрватскиот премиер Пленковиќ или грчкиот Мицотакис се можни наследници на Фон дер Лајен

Германскиот весник „Билд“ пишува дека хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ е еден од кандидатите за претседател на Европската комисија, најважното извршно...

Свет11 часа

Нова драма во Австралија: Маж избоден со нож во трговски центар

Маж е избоден со нож денеска во трговскиот центар Хај Поинт во западниот дел на Мелбурн, Австралија. Полицијата соопшти дека...

Црна хроника14 часа

Двајца загинати во сообраќајката на патот Штип-Кочани

На 20.04.2024 во 14.23 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Штип – Кочани, во близина на...

Свет16 часа

Маж во Холандија имал Ковид 613 дена: Пронајдени се над 50 мутации на вирусот

Научниците од Холандија пријавиле екстремно долга инфекција со Ковид-19 кај маж кој починал минатата година, откако бил позитивен на вирусот...

Македонија16 часа

Во Скопје се возело брзо и без возачка дозвола – санкционирани 114 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (20.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...