Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

На диво си го доградил хотелскиот комплекс во Охрид, кривична против охриѓанец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 67-годишниот Н.Т. од охридското село Пештани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Македонија4 часа

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата што свесно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Денеска, пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата што свесно и намерно ја создадоа со...

Македонија5 часа

Максим Димитриевски: Тоа што собрав 10.000 потписи докажа оти граѓаните ја препознаваат различноста

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски, се обрати откога успеа да ги собере потребните 10.000 потписи....

Македонија6 часа

„Овие скали вратија многу мои соседи од Карпош“ – Ванковска вели дека некои од пензионерите и болните не успеале да се потпишат

Соседи на професорката, Билјана Ванковска, не успеале да го дадат својот потпис за нејзината кандидатура поради големиот број на скали...

Македонија6 часа

Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец, Мицкоски ја игнорира европската иднина на граѓаните, оценува ДУИ

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира,...