Контакт

Актуелно

Свет1 час

Речиси половина од младите Швеѓанки се чувствуваат небезбедно поради криминалот

Статистичките податоци објавени од шведската агенција за криминални статистики „Бре“ покажуваат дека 42 отсто од жените на возраст од 20...

Економија2 часа

Над 50 компании на македонско-бугарски бизнис форум во Скопје

Денеска, ќе се одржи бизнис-форум „Македонија-Бугарија 2019“, кој се организира по иницијатива на заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања,...

Бизарно2 часа

Нај(не)среќниот човек во светот е Хрват

Фрањо Селак, професор по музика од Петриња, Хрватска, целиот свет го прогласи за најсреќен и најнесреќен човек во светот. Шестпати...

Економија10 часа

Џенгфеи: „Хуавеј“ не ги шпионира корисниците

Основачот и директор на компанијата „Хуавеј“, Рен Џенгфеи, реши да го прекине молкот и ѝ се обрати на јавноста по...

Македонија11 час

Алијанса за Албанците: Бегството на Никола Војминовски покажува дека затворите се изградени само за Албанците

Неодамнешното бегство на Никола Војминовски и амнестијата на другите осуденици за 27 април покажува дека затворите се изградени само за...