Контакт

Актуелно

Свет58 минути

Во пожари во Русија починаа шест деца

Во пожари кои избувнаа во неколку руски градови настрадаа шест деца и четири возрасни лица. Три деца загинале во пожар...

Европа2 часа

(Видео) Брисел: Судири на полицијата и демонстрантите против Пактот за миграции

Полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите кои се собраа денеска околу седиштето на Европската Унија...

Македонија3 часа

Мицкоски: Ќе зборувам за економијата сѐ додека не им падне срам и жал за сите лаги кои ги изнакажаа

Повеќе од 19 месеци се централна влада во Република Македонија и повеќе од една година се локално раководство во најголемиот...

Европа4 часа

Во Германија годинава се родиле 30 илјади бебиња на мигранти

Во Германија, годинава родени се 30.000 мигрантски бебиња, објави агенцијата „Ројтерс“. Во извештајот, агенцијата наведува дека Германија предвидува намалување на...

Македонија7 часа

Автобусот кој се преврте кај Лесковац е на струшка компанија, а синоќа тргнал од Битола

Македонскиот автобус што синоќа се преврте кај Лесковац, тргнал од Битола, пренесуваат српските медиуми, а според последните информации тој бил...