Контакт

Актуелно

Македонија54 минути

Арсовски: Вработени се и браќата на пратеничките Прентовиќ и Димовска-Симеска

Ниту политичкиот прогон, ниту насилството, ниту заканите по живот нема да нè спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата на...

Македонија2 часа

Обвинителството и адвокатите за 27 април од судот направија Собрание

По завршните зборови на Александар Василевски Нинџа, вчера заврши и последната фаза од судскиот процес за 27 април, но обвинителката...

Македонија3 часа

МВР за починатото лице во Волково: Нема видливи траги на насилство

Утрово неколку минути пред 10 часот во полиција било пријавено дека има починато женско лице во нива што се наоѓа...

Македонија4 часа

Исмет Гури: Избламирани сме со судењето и нарушен ни е интегритетот

Во кривичниот суд по четврти пат од почеток почна судењето за предметот на СЈО за уништување изборен материјал во предметот...

Македонија5 часа

Регистрирани 2.943 заболени од грип

Во текот на изминатата недела, од 11 февруари до 17 февруари, во земјата се регистрирани 2.943 заболени од грип, што...