Контакт

Актуелно

Забава3 часа

(Видео) Мадона заработила два милиони долари од Евровизија

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели. Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека...

Свет3 часа

(Видео) Обезбедувањето им ги одзеде палестинските знамиња на претставниците на Исланд

Исландските претставници на Евровизија, групата „Хатари“ можат да бидат казнети бидејќи нивните членови развеаа палестински знамиња за време на финалната...

Македонија4 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

Спорт6 часа

Дибиров: Мислиме на Келн, не знаеме ништо за иднината (видео)

Тимур Дибиров е најдобриот стрелец во Лигата на шампионите во историјата на Вардар, и секако еден од милениците на публиката...

Македонија10 часа

МВР: Од 20 мај кандидати за полицајци ќе се обучуваат да го регулираат сообраќајот на скопските крстосници

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека по претходно изготвен план, а како дел од курсот за основна обука...