Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

Мицкоски од Берово: Народот се сплотува и на 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и...

Македонија12 минути

Притвор за поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски

Триесетдневен притвор му одреди велешкиот суд на поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски, поради тоа што не се појавил...

Македонија3 часа

Чулев: Секој обид за поткуп врз гласачите ќе биде санкциониран

Секој обид за поткуп или за какво било влијание врз гласачите ќе биде соодветно евидентиран и ќе бидат преземени мерки...

Македонија3 часа

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин за време на редовна контрола

МВР поведе постапка за утврдување дисциплинска одговорност за полицискиот службеник, кој беше снимен како удира граѓанин, при вршење редовна служба....

Македонија5 часа

ДУИ бара да гласаат и лицата кои ќе добијат решение за самоизолација и по 8 јули

ДУИ бара Уставниот суд да ја суспендира уредбата на Владата според која право на глас ќе имаат само лицата кои...