Контакт

Актуелно

Регион24 минути

Во Србија 235 новозаразени и шестмина починати

Во Србија изминатите 24 часа се регистрирани нови 235 новозаболени и шестмина починати од коронавирус. Во последните 24 часа на...

Македонија3 часа

Казни за две лица што за Курбан-бајрам правеле веселба со 80 гости

Обвинителството предложи казни за две лица што за време на верскиот празник Курбан-бајрам во својот двор организирале семејна веселба со...

Регион3 часа

Децата во Србија ќе одат на училиште со скратени часови и на растојание од 1,5 метар

Најмладите ученици се враќаат во училиштата во Србија, а за поголемите се очекува комбинирана онлајн-настава со одење во училиште. Епидемиологот...

Регион4 часа

Само 750 луѓе дневно ќе може да ја преминат грчката граница

Од 16 август од граничниот премин Какавија ќе може да влезат само 750 лица дневно. Одлуката е донесена по неодамнешното...

Свет5 часа

СЗО: Годишното време не влијае на коронавирусот

Светската здравствена организација соопшти дека годишното време не влијае на коронавирусот, пренесува „Хил“. „Вирусите може да покажат сезонски облици. Тоа...