Контакт

Актуелно

Свет5 минути

Медведев ги објасни причините за оставката

Поранешниот руски премиер Дмитриј Медведев изјави дека поднел оставка поради потребата од спроведување на политички реформи во земјата и поради...

Македонија1 час

Претпладне облачно, попладне сончево со температура до 9 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево со умерена...

Спорт1 час

Крај за Шаповалов и Чориќ, Џонсон без шанси против Федерер

Во Мелбурн започна првиот Грен-слем турниро во сезоната, Австрачлија опен. Воведните мечеви донесоа едно големо изненадување и еден мега пресврт....

Книги1 час

За наградата „Роман на годината“ конкурираат 38 дела

Жири-комисијата за годинашната награда „Роман на годината“ што ја доделува Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“...

Македонија2 часа

Без струја делови на Кисела Вода и Ѓорче Петров

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода и Ѓорче Петров. Од...