Контакт

Актуелно

Регион3 часа

Српски доктор открива: Обдукциите на починатите од Ковид-19 се ужасни, белите дробови им се уништени

Српскиот кардиохирург Миљко Ристиќ денеска изјави дека обдукциите на оние кои починале од коронавирус покажале зачудувачки и крајно загрижувачки податоци....

Економија3 часа

Горивата поскапуваат

Од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат за половина и за еден  денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика....

Свет4 часа

Триесетгодишен маж починал од вирусот откако бил на ковид-забава во Тексас

Триесетгодишен пациент починал откако присуствувал на ковид-забава, сметајќи дека вирусот е измама, изјави медицински службеник во Тексас. „Пред смртта, пациентот...

Регион4 часа

Болниците во Србија се преполни

Речиси нема место во Србија каде што не расте бројот на заразени лица со коронавирус. Според последните податоци, вкупниот број...

Регион6 часа

Во Дубровник цените спуштени и до 60 отсто, но гости нема

Градот Дубровник, еден од најважните туристички центри на хрватското крајбрежје, оваа година бележи рекордно мал број  туристи поради пандемијата на...