Контакт

Актуелно

Црна хроника12 минути

На аеродром уапсен осуденик кој сакал да бега од земјава

На аеродромот во Скопје е уапсен тетовец кој е баран за издржување затворска казна. Како што информира полицијата, вчера, во...

Македонија1 час

Рангелова го спречи Трајковски да ме погоди со парче стакло, сведочеше советничка од Центар

Советничката Марија Бошковска Јанковска, која денеска сведочи за предметот „Насилство во Центар“, рече дека обвинетиот Александар Трајковски, кој беше фотографиран...

Свет2 часа

Ријад ја осуди резолуцијата усвоена од сенатот

Министерството за надворешни работи на Саудиска Арабија ја осуди резолуцијата што неодамна беше усвоена од американскиот сенат во врска со убиството...

Македонија2 часа

Ден на жалост во Охрид

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, денеска е прогласен Ден на жалост во Охрид. Советот на...

Регион3 часа

(Видео) Силна експлозија пред грчката телевизија „Скај“

Доцна синоќа пред грчката приватна телевизија „Скај“ се случи силна експлозија на бомба што предизвика голема материјална штета, но, за...