Контакт

Актуелно

Регион15 минути

На Косово уапсен полицаец кој се поврзува со убиството на Оливер Ивановиќ

На Косово е уапсен полицаец кој се поврзува со убиството на Оливер Ивановиќ. Косовската полиција соопшти дека полициски службеник е...

Македонија45 минути

Судењето за ,,шамарите во Центар” почна пак од почеток

Точно 3 години, 1 месец и 1 ден од поднесувањето на обвинението од СЈО за шлаканиците од Општина Центар во...

Македонија1 час

Денот на Македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98...

Забава1 час

Дванаесет години од смртта на Тоше Проески

На денешен ден пред дванаесет години пејачот Тоше Проески трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на...

Регион2 часа

(Видео) Акција на специјалната единица РОСУ во Косово, уапсени две лица

Повеќе од 100 припадници на специјалната единица на косовската полиција РОСУ со 25 оклопни возила и џипови утринава околу 5...