Контакт

Актуелно

Свет41 минута

Шенжен е прв кинески град кој забрани јадење на кучиња и мачки

Шенжен е првиот град во Кина кој забрани продажба и консумирање на месо од кучиња и мачки. Ова следи по...

Европа1 час

Тежок удар за Шпанците: За три недели 900.000 луѓе добија отказ

Речиси 900.000 (поточно: 898.822) луѓе во Шпанија се без работа од 12 март, кога беа воведени мерки во земјата против...

Европа2 часа

Во Шпанија во последните 24 часа од вирусот умреле 950 луѓе

Шпанските власти објавија нови податоци за ситуацијата со заразени и смртни случаи од коронавирусот. Според шпанските медиуми, 950 луѓе починале...

Црна хроника2 часа

Поради непочитувањето на полицискиот час, приведени 41 лице

На ниво на целата држава 72 лица во текот на изминатите 24 часа не ја почитувале забраната за движење, односно...

Регион3 часа

Грција стави камп со 2.500 мигранти во карантин

Грција стави во каранти цел камп за мигранти кога 20 баратели на азил биле позитивни на тестот на коронавирусот, објави...