Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Кичевец застрелан при грабеж на улица

Шеест и двегодишен кичевец вчера бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив со пиштол му нанело...

Македонија4 часа

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за собирање на потписи против законот за попис

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе почне процедура за собирање на потписи со кои што ќе се бара поништување на законот за попис,...

Црна хроника6 часа

Беровец исценирал дека е киднапиран за да изнуди 10.000 евра од својот татко

Приведено е лице од Беровско, кое самоволно фингирало изнуда за да земе 10.000 евра од својот татко. Од полицијата информираат...

Свет6 часа

Гутереш: Вакци-национализмот ќе го успори глобалното излегување од кризата

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изрази жалење поради „бројката која го крши срцето“ – два милиони починати во светот...

Свет8 часа

Индија почна со вакцинирање на 300 милиони луѓе

Индија ја почна најголемата кампања за вакцинација во светот во саботата и здравствен работник во државната болница во Делхи беше...