Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Скандал во Индонезија, измиени, па повторно користени стапчиња за тестирање на коронавирус

Поголем број вработени во фармацевтска компанија се уапсени во Индонезија за наводно миење и препродажба на користени стапчиња за тестирање...

Европа3 часа

Германците веруваат дека САД се поголема опасност за демократијата од Кина и Русија

Наспроти симпатиите кон новиот американски претседател Џо Бајден, граѓаните на Германија сè уште ги доживуваат Соединетите Американски Држави како голема...

Македонија3 часа

Мицкоски: Обични службеници добија минимални казни за да се заштити криминалот на власта во аферата „Мафија“

Коментирајќи ги пресудите за случајот со лажните пасоши, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагира преку социјалните мрежи. „Кога ја објавив...

Македонија4 часа

Средба Димитров – Шидер: ЕУ да покаже дека е сериозна кога зборува за проширување

Потребно е да се упати јасна порака до граѓаните дека европската перспектива на државите од Западен Балкан е јасна, предвидлива...

Македонија5 часа

Пендаровски: Македонскиот јазик не смее да подлежи на пазарната логика

Претседателот Стево Пендаровски на одбележувањето на 5 Мај – Денот на македонскиот јазик, се обрати на свечената промоција на електронското...