Контакт

Актуелно

Спорт4 часа

Германски тинејџер почина по тепачка на младински фудбалски турнир во Франкфурт

15-годишен младински фудбалер на тимот на ЈФЦ Берлин почина во болница по напад од еден член на академијата на францускиот...

Црна хроника4 часа

Товарно возило изгубило контрола, ја пробило оградата и паднало во реката Вардар, информира ЦУК

Секторот за операции и координација на ЦУК, информира дека околу 18:00 часот товарно возило, движејќи се на регионалниот патен правец...

Македонија5 часа

Мицкоски: Пендаровски и Ковачевски се „киднапирани“ од ДУИ

„Имаме власт која е во распаѓање, тотална анархија во институциите. Премиер кој наутро си пишува оставка и вели доста е,...

Македонија7 часа

Макрон: Франција сака да ја види Северна Македонија успешна и интегрирана во ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствуваше и министерот за...

Регион8 часа

Месиќ: Не гледам вистински лидери во ЕУ, земјите од Западен Балкан на непотребно долг пат до членство

Поранешниот претседател на Хрватска, Стипе Месиќ, денеска во Скопје изјави дека сите земји од Западен Балкан се на непотребно долг...