Контакт

Актуелно

Македонија9 часа

(Видео) Ковачевски од Бутел: Веќе од наредниот месец минималната плата ќе биде над 22.500 денари

Вашето масовно присуство вечерва покажува дека СДСМ е подготвен и оди на двојна победа и на претседателските и на парламентарните...

Македонија16 часа

Украдена бистата на Васил Главинов во Центар

Вчера во полицијата било пријавено дека пред седиште на политичка партија на подрачјето на Центар била одземена бронзена биста на...

Македонија16 часа

Обвинителството ги проверува наводите од кривичните пријави поврзани со пасошите

Јавниот обвинител, Љупчо Коцевски, и министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, дискутираа за проблемите со пасошите. Министерот за внатрешни работи...

Македонија17 часа

Пожар во Тетовско: горат купишта стари гуми

Тетовските пожарникари интервенираат во гаснење пожар, кој бил предизвикан од запалени гуми. „ТППЕ Тетово интервенира на запалени гуми спроти фабриката...

Македонија18 часа

Ковачевски: Дојде време кога Универзалната сала им се враќа на скопјани, кога владееше ВМРО-ДПМНЕ, беше оставена на забот на времето

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска ја посети Универзалната сала, каде што се разговараше за процесот кој...