Контакт

Актуелно

Регион1 час

За европските избори во Хрватска беа пријавени 25 листи, осум помалку од 2019 година

Државната изборна комисија (ДИК) до крајниот рок доби 25 кандидатски листи за европските избори во Хрватска, што е за осум...

Свет1 час

Моќната сестра на севернокорејскиот лидер: Ќе изградиме супериорна воена сила

Ким Јо Џонг, моќната сестра на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, рече дека земјата ќе продолжи да гради супериорна и...

Свет2 часа

Израел: Нашата армија не ги закопа Палестинците во масовна гробница во Газа

Телата откриени во масовна гробница во Појасот Газа не биле закопани од израелски војници, туку од Палестинци, соопшти израелската амбасада...

Свет2 часа

Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за пакетот помош за Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски му се заблагодари на американскиот Сенат за усвојувањето на законот со кој се одобри пакетот помош...

Скопје3 часа

ЈСП: Јавниот превоз по неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а жичницата на Водно нема да...