Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Гласањето на затворениците и болните се одвива без проблеми, велат од ДИК

Денес, 2.569 гласачи своето право на глас ќе може да го остварат во 31 гласачко место во ДКП, каде што...

Црна хроника5 часа

Мотоциклист удри во пешак на „Партизанска“, двајцата повредени

Синоќа, на булеварот Партизански одреди во Скопје, мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Е. П. (27) од Скопје,...

Свет6 часа

Венеција почнува да наплаќа влезници

Оваа недела Вeнеција ќе почне да им наплаќа влез во градот на еднодневните патници, што е прв ваков случај во...

Македонија7 часа

Дожд и снег на повисоките места: ЦУК апелира на внимателност поради најавените метеоролошки промени

ЦУК апелира за внимателност поради најавените метеоролошки промени со дожд, со умерен ветер и со снег на повисоките места. Кога...

Свет8 часа

(Видео) Се судрија два воени хеликоптера во Малезија: загинаа сите членови на екипажот

Два малезиски воени хеликоптера се судрија и се урнаа за време на тренинг-вежба, при што загинаа сите 10 члена на...