Контакт

Актуелно

Скопје34 минути

Без струја неколку скопски општини

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Чучер Сандево, Кисела Вода, Бутел и...

Македонија1 час

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во...

Скопје1 час

Без вода делови од општина Карпош

ЈП Водовод и Канализација известува дека денеска поради уличен дефект ф-100 мм на улица Нерешка 3, прекинато водоснабдување ќе имаат...

Свет11 часа

Американски историчари: Бајден е 14-ти најдобар претседател на САД, а Трамп е најлош

Последните анкети не одеа баш во корист на американскиот претседател Џо Бајден. Тој има помал рејтинг од сите претседатели до...

Црна хроника11 часа

Кривична против неколкумина од Тетовско за насилство: двајца повредени со нож, бил репетиран и пиштол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 68-годишниот А.Р. од село Горно Седларце, 32-годишниот А.Р., 38-годишниот С.Р., 49-годишниот Р.Р., сите од...