Контакт

Актуелно

Регион34 минути

Мајка со нож ја избодела 6-годишната ќерка

Шестгодишно девојче од Ниш, итно е пренесено во болница со убодни рани, откако нејзината 20-годишна мајка со нож ја избодела...

Македонија4 часа

Во следните денови ќе има честа појава на пороен дожд и грмежи

Во следните денови УХМР ќе има честа појава на пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови. Локално процесите ќе...

Црна хроника6 часа

За половина ден полицијата напиша 77 казни за брзо возење само во Тетово

Вчера во периодот од 08.00 до 20.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за санкционирање на...

Црна хроника6 часа

Осуденик на казна затвор од 3 години заврши зад решетки

Вчера во 20.35 часот полициски службеници од pолициското одделение Галате во гостиварски Сенокос го привеле Б.А.(45) од истото село, кој...

Свет7 часа

Столтенберг ги повика сојузниците да ги укинат ограничувањата за употреба на оружје од страна на Украина против Русија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ги повика сојузниците да ги укинат ограничувањата за употреба на оружје од страна на...