Контакт

Забава

Алесандра Амброзио совршена на плажа

Објавено пред

Таа е позната во целиот свет како еден од врвните супермодели.

Алесандра Амброзио покажа дека е родена за плажа во најновата фотосесија во која позира во спортско трико во боја на лаванда.

 

39-годишната Бразилка блеска со своите долги нозе, моќна и женствена и со беспрекорна сензуалност.

Атрактивната Алесандра доаѓа до израз во Airlift Barre Bodysuit и со виолетова штица за сурфање од нејзината омилена атлетска куќа.

Забава

Принцот Хари и Меган се плашеле од повторување на историјата алудирајќи на принцезата Дијана

Објавено пред

Си-би-ес објави неколку видеоклипови од претстојното интервју на Опра со принцот Хари и Меган.

Војводата од Сасекс направи паралели помеѓу третманот на мајка му Дијана и на сопругата Меган во најавните клипови од многуочекуваното телевизиско издание на Опра Винфри.

Во два клипа од 30 секунди, што ги објави Си-би-ес изминатиов викенд, Хари проговори за својата мајка и вели дека тој и Меган се повлекле од кралските должности, меѓу другото, и поради тоа што се плашел дека историјата може да се повтори алудирајќи на судбината на принцезата Дијана.

Опра ја прашува Меган дали имало точка на кршење и дали е тивка или замолчена, но војвотката не зборува во видеоклипот.

Во клипот е прикажана фотографија од младиот принц Хари со Дијана, а војводата вели: „Не можам да си замислам низ што мораше да помине во целиот тој процес сама пред толку години бидејќи беше неверојатно тежок за нас двајцата – но, барем се имавме еден со друг“.

Хари потоа ѝ вели на Винфри: „Најголема грижа ми беше повторување на историјата“.

Целосното интервју во САД ќе се емитува на 7 март.

Нејасно е кога програмата „Опра со Меган и Хари: Си-би-ес прајмтајм спешл“ ќе се прикаже во Велика Британија.

Во интервјуто Меган ќе зборува за бракот, мајчинството, за животот како член на кралското семејство и како се справува со интензивниот притисок од јавноста, соопшти Си-би-ес.

 

 

Прикажи повеќе...

Забава

Бен Стилер може да ви испече „Златен глобус“

Објавено пред

Бен Стилер направи нешто што никој претходно го нема направено на официјална церемонија кога почна да ја јаде својата награда „Златен глобус“ на сцената.

Комичарот ги изненади фановите со новиот изглед на синоќешните „Златни глобуси“, а за време на доделувањето на наградите во живо на сцената тој почна да јаде статуетка направена од тесто.

„Тешко е да се поверува дека помина цела година од последниот ‘Златен глобус’“, рече Бен Стилер кога се качи на сцената за да ја додели наградата за најдобра актерка во мјузикл или комедија.

„Но, како и многумина од нас, го искористив тоа време за гледање кон мојата внатрешност и раст. Целосно ја разбрав природата на криптовалутата. Прочитав книга. И, конечно, успеав да ја обојам косата во сиво“.

Се чини дека најинтересно достигнување на актерот во периодот на самоизолација е скулптурирање трофеи од наградите со тесто.

„Како и многу други отпорни Американци, научив да печам. Вкусен леб од банана во форма на златен глобус.

Прикажи повеќе...

Забава

Вратени назад булдозите на Лејди Гага, шетачот на кучиња таа го нарече херој

Објавено пред

Вооружениот напад и грабнувањето на кучињата на поп-ѕвездата Лејди Гага е со среќна завршница – човекот што се грижеше за кучињата на Лејди Гага заздравува, а двата француски булдога се безбедни.

Според „Асошиетед прес“, нејзините два француски булдога биле донесени во полициската станица во Лос Анџелес во петокот од страна на непозната жена.

Пејачката моментно е во Рим на снимање филм. Нејзини претставници биле во станицата и потврдиле дека тоа се нејзините домашни миленичиња.

Претставник на полицијата изјави дека жената што ги донела кучињата се чини дека не била инволвирана или поврзана со нападот во средата вечерта (24 февруари).

Не е јасно како таа дошла во контакт со кучињата.

Во средата 30-годишниот Рајан Фишер беше надвор за да ги прошета трите француските булдози на поп-ѕвездата – Коџи, Мис Азија и Густаво – во западен Холивуд кога беше нападнат од двајца мажи, кои го застрелаа четири пати во градите пред да побегнат со две од трите кучиња.

Фишер итно беше пренесен во болница, од каде што изминатиов викенд беше соопштено дека е во стабилна состојба. Во петокот неговото семејство ѝ се заблагодари на Гага за поддршката по нападот.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија14 минути

(Видео) Oрганизаторите на настани протестираа пред Владата: Наместо да пуштаме гласна музика, една година сме тивки

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина“, со транспаренти во рацете “Спасете ја ивент индустријата”, вработените во продукциските компании за...

Македонија36 минути

Од мај почнува реконструкцијата на Универзалната сала, идејното решение е донација од архитектот

Универзалната сала во Скопје ќе биде реконструирана во постојниот облик и габарит, задржувајќи го својот автентичен изглед со цел и...

Регион2 часа

Во Хрватска помалку од 100 новозаразени од коронавирус, од денес попуштање на мерките

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 91 нов случај на зараза со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни...

Македонија3 часа

Шекеринска: Можевме да не кажеме дека ни е вратен капарот за кинеската вакцина

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вели дека, доколку сакале, можеле да скријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни...

Европа4 часа

Германија ги попушта мерките, се отвораат фризерските салони

Фризерите во Германија од денес ги отвораат салоните по двомесечна забрана, што е уште еден претпазлив чекор кон отворање на...

Свет4 часа

„Модерна“ почнува да ја испитува вакцината против јужноафриканскиот вид коронавирус

Испитувањата на вакцината што ја разви лабораторијата на „Модерна“ против јужноафриканскиот вид ќе почнат во средината на март во САД,...

Топ5 часа

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

Струмичката полиција на 28 февруари добила дојава по што службеници извршиле контрола во селото Банско, каде што била организирана свадба,...

Свет6 часа

Нетанјаху: Иран е нашиот најголем непријател, јас сум решен да го запрам и ќе удриме во целиот регион

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес го обвини Иран дека стои зад експлозијата што се случи минатата недела во израелски...

Македонија7 часа

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Од денеска почнува првата фаза на пописот, со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. Попишувањето...

Свет16 часа

(Видео) Израел повторно ја гранатира Сирија

Израел повторно ја гранатира Сирија, соопшти сириската државна агенција. Израел ги гранатира иранските позиции во близина на Дамаск. Како што...

Регион17 часа

Карантин за Подгорица и уште неколку градови во Црна Гора 

Комисијата за заштита на населението од Ковид-19 на предлог на Институтот за јавно здравје, денеска донесе нови мерки. Според нив,...

Македонија20 часа

Пратеник направил скандал на Блаце: „Никаде не чекам ред, нема ни тука да чекам“

Пратеникот Абдула Салиу од Алијансата на Албанците, на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце. Тој бил со...

Македонија21 час

Повлечен e авансот за кинеските вакцини, од Министерството за здравство велат дека договорот не е откажан

Министерството за здравство потврди дека го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на кинеските вакцини од „Синофарм“. Оттука сепак...

Македонија22 часа

Регистрирани 305 нови случаи на Ковид-19, починаа 11 лицa

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.533 тестирања, а регистрирани се 305 нови...

Топ1 ден

Девојка загина во сообраќајна несреќа кај Пониква

Триесет и едногодишна девојка од селото Прибачево, Кочанско, загина во сообраќајна несреќа што се случи доцна синоќа на регионалниот пат Кочани-Пониква....

Македонија1 ден

Георгиевски објави план во пет чекори за решавање на спорот со Бугарија

Експремиерот и претседател на ВМРО-Народна, Љубчо Георгиевски, на социјалните мрежи објави акциски план за излез од, како што вели, ќориот-сокак...

Регион1 ден

Во Србија денеска ќе пристигнат уште 100.000 дози од руската вакцина

Вечерва 100.000 нови руски вакцини „Спутник В“ ќе пристигнат во Србија и тие ќе бидат пренесени од аеродромот „Никола Тесла“...

Свет1 ден

(Видео) Немири на улиците во Даблин поради карантинот

Стотици луѓе излегоа на улиците на Даблин, вчера, во знак на протест против мерките за затворање и избувна насилство. Полицијата...

Свет2 дена

(Видео) На Антарктикот се отцепи санта мраз поголема од Лондон

Санта мраз, поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната...

Македонија2 дена

Над 80.000 членови на СДСМ ќе гласаат за нов претседател, Заев е единствениот кандидат

Зоран Заев е кандидат за нов претседател на СДСМ, а над 80.000 членови со право на глас ќе можат да...

Досие