Контакт

Забава

Американски политичар: Бијонсе лаже, таа е белка од Италија и се вика Ен Мари Ластраси

Објавено пред

Бијонсе (38) е една од најпопуларните и најуспешни поп-пејачки во светот, која го привлекува вниманието на јавноста, па за неа кружат разни приказни на интернет.

Не била бремена, ангажирала сурогат-мајка за да ѝ ја роди ќерката, а таа носела лажен труднички стомак, ја избелувала кожата за да биде попривлечна за публиката, но најдалеку во сето тоа отиде американскиот политичар К. В. Милер, кој се кандидира за гувернер на Флорида.

Во серијата објавувања на „Твитер“, К. В. Милер открива дека во екот на повеќенеделните протести за убиството на Џорџ Флојд, Бијонсе тврдела дека има африканско потекло.

„Лаже со години, таа не е црнкинка, таа е белка од Италија и се вика Ен Мари Ластраси“.

Милер исто така напиша дека Бијонсе го обожава Сатаната и дека тоа го открива во песната Formation.

Наводно, кога ги спомнува Алабама и Луизијана, таа всушност спомнувала две сатански цркви во овие држави, а стихот „имам лут сос во чантата“, всушност значел дека „таа во чантата чува сатански симбол“.

Забава

Вил Смит сакал да имам харем со убави жени и Хали Бери во него

Објавено пред

Вил Смит продолжи да се отвара за својот брак со Џејда Пинкет Смит, повторувајќи дека не е моногамен и дека двајцата имале секс со други луѓе.

53-годишниот актер пишува за тоа во претстојните мемоари „Вил“, а во новото интервју за списанието GQ открива дека нивниот брак првично бил моногамен, но подоцна одлучиле да го отворат откако почнале да се чувствуваат многу лошо и сфатиле дека очигледно нешто мора да се промени.

„Бракот не треба да биде затвор за нас“, вели тој.

Холивудскиот актер откри дека и тој и неговата сопруга Џејда имале секс со други луѓе во текот на нивниот брак.

„Џејда никогаш не веруваше во конвенционален брак … Некои членови на нејзиното семејство имаа неконвенционални врски, таа порасна на начин кој беше многу различен од тоа како јас пораснав “, рече тој.

„Имавме неколку долги дискусии за тоа што е совршено. Кое е идеалното однесување за паровите? Најдолгиот период од нашата врска се сведе на моногамија, но ние не ја сметавме за совршена врска”, додаде тој.

Минатата година, нивниот брак беше во центарот на вниманието откако раперот Август Алсина тврдеше дека Вил му дал благослов за романса со Џејд. Таа првично негираше, но подоцна делумно призна нова љубовна приказна. Двојката потоа се раздели некое време.

„Си дадовме доверба и слобода, со верба дека секој мора да го најде својот пат “, вели Вил за бракот со Џејда.„ Бракот за нас не може да биде затвор. Но, ова не го предлагам на сите, бидејќи тој пат не е за секого. Но, слободата што ја доживеав и која си ја дадовме еден на друг, како и безусловната поддршка, за мене се највисока дефиниција за љубовта,“ објасни актерот.

Откри дека неговата најголема желба била да има харем со 20 убави жени. Тој дури направил листа со потенцијални кандидатки со кои планирал да контактира, но на крајот сфатил дека идејата е „ужасна“. На неговата листа се најдоа актерката Хали Бери и балерината Мисти Коупленд.

Прикажи повеќе...

Забава

Лекарка споделува совети за слабеење по 35-годишна возраст: клучно е да се обрне внимание на една работа

Објавено пред

Доктор Сара Готфрид открива како правилната исхрана (базирана на нашите хормони) може да им помогне на жените да ослабат засекогаш. Новата стратегија за губење на тежината не се фокусира на диета или ограничување на оброците: наместо тоа, методот се фокусира на јадење соодветна храна за вашите хормони.

Д-р Готфрид вели дека оваа тактика особено добро функционира кај жените што се обидуваат да ослабат засекогаш, без јојо-ефект, односно враќање на телесната тежина.

„Вашата храна всушност ги регулира вашите хормони“, вели Готфрид. „Значи, ако се обидувате да ги намалите калориите, на пример, да управувате со тежината, може да наидете на неуспех. Калориите се важни, но хормоните се поважни“.

Жените обично почнуваат да размислуваат за хормоните во своите 50-ти и 60-ти години, но треба да почнат да мислат на нив, особено во исхраната, на многу помлада возраст.

Докторката откри дека држела диета кога имала 40 години заедно со својот партнер. Тој ослабел 9 килограми, а таа се здебелила. Ова е причината зошто не треба да имаме ист метод за слабеење за двата пола, туку метод што е посебно наменет за жени.

Ова е затоа што се разликуваме. Имаме сосема различни нивоа на хормони, па затоа треба да јадеме на начин што им помага на тие хормони.

Протеините, како пилешко, лосос, ракчиња и школки, може да помогнат во балансирање на метаболистичките хормони.

За да одредите дали имате хормонална нерамнотежа, прашајте го вашиот лекар за спроведување едноставен тест на крвта што може да ги открие овие информации. За да го балансирате нивото на инсулин, хормон што помага да се регулира складирањето или согорувањето на маснотиите, лекарката препорачува зеленчук, брокула, кромид и храна, како авокадото, богата со здрави масти.

За здраво губење на тежината, препорачливо е да јадете што повеќе видови зеленчук неделно, а модриот патлиџан, тиквичките и пиперките се добри за хормоните бидејќи помагаат во балансот на инсулинот.

Овој зеленчук е исто така полн со растителни влакна и тие може да ни помогнат да се чувствуваме сити долго време. Протеините, како пилешко, лосос, ракчиња и школки, може да помогнат во балансирање на метаболистичките хормони, кои се од суштинско значење за губење на тежината.

Прикажи повеќе...

Забава

Многу од она што го слушате во документарците не е вистина, вели Бритни

Објавено пред

Бритни Спирс реагира на најновите документарни филмови за нејзиниот проблематичен живот – серијалот на „Њујорк тајмс“, „Еф-икс“ и „Хулу“ со наслов Controlling Britney Spears, како и Toxic: Britney’s Fight for Freedom на Си-eн-eн.

Иако не прецизира за кој документарен филм се однесува, а двата беа објавени изминатиов викенд, Бритни напиша дека гледала еден од нив и им кажа на фановите дека многу од она што видела не е вистина.

Обраќајќи им се на фановите во долга објава на „Инстаграм“ во понеделникот, таа рече: „Мразам да ве известам, но многу од она што го слушнавте не е вистина!“

Едно од тврдењата дојде од поранешен припадник на обезбедувањето, кој рече дека таткото на Бритни, Џејми Спирс, имал постојан надзор над сите комуникации на својата ќерка во текот на спорното старателство.

„Гледав малку од последниот документарец“, призна Бритни, а потоа почна саркастично да ја критикува програмата за која таа смета дека ја прикажува во невкусно светло.

„Навистина се обидувам да се оградам од драмата! Тоа е минато!!!“, напиша таа и сподели нова фотографија од себе.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ1 час

Агент за недвижности од Скопје зел капар за станови, а парите си ги ставал в џеб

Полицијата поднесе кривична пријава против агент за недвижности од Скопје, кој зал капар за продажба на станови во изградба, но...

Свет3 часа

Животот во Сиднеј за невакцинираните станува сѐ потежок – може да им се забрани влез и во продавници

Граѓаните на Сиднеј, кои не се вакцинирани против коронавирусот, ризикуваат да добијат забрана за разни социјални активности. Според планот за...

Македонија4 часа

Трета доза вакцина вчера примиле 69 граѓани

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера, вакцинирани се вкупно 784.244 граѓани. Прва доза вакцина вчера...

Македонија5 часа

Речиси 47 отсто од населението над 18 години е вакцинирано со една доза вакцина

Заклучно со 26 септември со една доза вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 46,9 % од населението над 18-годишна возраст, соопшти...

Свет5 часа

(Видео) Силна експлозија во зграда во Гетеборг натера луѓе да скокаат од прозорец, најмалку 25 повредени

Најмалку 25 луѓе се повредени во експлозија што се случи денеска во станбена зграда во Гетеборг. Шведската полиција соопшти дека...

Регион6 часа

Нов силен земјотрес на Крит – стотици луѓе ја поминаа ноќта во шатори

По немирна ноќ и неколку силни земјотреси што вчера го погодија Крит, жителите на Ираклион утрово ги разбуди нов силен...

Македонија6 часа

Попишани 1.619.857 граѓани во земјата и 198.589 од дијаспората, остануваат уште два дена од пописот

Во земјата до вчера се попишани 1.619.857 лица, 503.491 домаќинство и 711.695 стана. Можноста за самопопишување на лица во странство,...

Македонија7 часа

Претседателката на Европската комисија денеска во Скопје, а утре еврокомесарот Вархељи

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, денеска попладне ќе допатува во посета на Скопје. Како што беше најавено,...

Македонија20 часа

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. „На 26.09.2021 во...

Македонија22 часа

Регистрирани 112 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лица

Во последните 24 часа направени се 1.726 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 82, Кавадарци...

Европа1 ден

Олаф Шолц: Дојде време ЦДУ/ЦСУ да замине во опозиција

Пo објавувањето на нецелосните официјални резултати од парламентарните избори во Германија денеска рано наутро, социјалдемократите (СПД) и нивниот кандидат за...

Македонија1 ден

Пендаровски: Политичките тензии на моменти ја парализираат државата

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свечениот научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното...

Македонија1 ден

Црвенковски: Ако нашата идеја е „НАТО ќе нѐ брани, ЕУ ќе нѐ храни“, ниту ќе се одбраниме ниту ќе се нахраниме

Како поранешен премиер и претседател на Република Македонија имам право, но и обврска да проговорам, за тоа каде според мои...

Македонија1 ден

Шефицата на Европската комисија утре во Скопје

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, утре ќе допатува во земјатаа, а ќе ја пречека премиерот Зоран Заев...

Европа1 ден

(Видео) Најмалку една жртва по серијата земјотреси во Грција, Турција издаде предупредување за цунами

Неколку земјотреси утрово го погодија грчкиот остров Крит, а најсилниот беше со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала, јавуваат...

Свет1 ден

По три месеци, Сиднеј го укинува целосното затворање

Австралиските власти најавија крај на тримесечното целосно затворање за вакцинираните жители на Сиднеј. Карантинот во Сиднеј и во преостанатиот дел...

Македонија1 ден

СДСМ со митинг во Битола, ВМРО-ДПМНЕ во Охрид – почнува кампањата за локалните избори

Од денеска почнува изборната кампања за локалните избори, кои се закажани на 17 октомври. Кампањата за првиот круг ќе заврши...

Македонија1 ден

Почнува вакцинирањето со трета доза во Македонија

Граѓаните што имаат над 60 години, здравствените работници и лицата со имунолошки болести од денеска со потврда ќе може да...

Топ2 дена

Пронајден починат лекар во Психијатриската болница „Скопје“

Дежурен лекар во Психијатриската болница „Скопје“ бил пронајден починат синоќа по полноќ на работното место. Како што соопшти МВР, здравствениот...

Регион2 дена

Борел: Ја следиме ситуацијата на северот на Косово, провокациите се неприфатливи

Високиот претставник на ЕУ, Жозеп Борел рече дека внимателно се следи ситуацијата на северот на Косово и им кажа на...

Досие