Контакт

Забава

Анџелина Џоли и Бред Пит повторно ги спои грижата за децата

Објавено пред

Некогаш најубавата двојка во Холивуд, Анџелина Џоли и Бред Пит, иако веќе не се заедно,  и натаму заедно се грижат за своите деца.

Нивните две ќерки Захара и Шило имаа операции оваа година, откри Анџелина во својот есеј за „Тајм“ и потврди дека сега се чувствуваат добро. На 13-годишната Шило ѝ бил опериран колкот, а за 15-годишната Захара сè уште не се знае за каква операција се работи.

Близок пријател на некогашната двојка за „Е! Њуз“ потврди дека Бред и Анџелина биле многу ангажирани околу девојчињата додека биле во болница. Покрај тоа, Бред го откажал присуството на доделувањето на БАФТА-наградите за да биде со нив.

Според изворот, некои од браќата и сестрите секојдневно доаѓале и се грижеле за нив.

„Тие беа трпеливи и спремни да помогнат. Донесоа карти и играа. Тоа навистина покажува дека тие се многу блиско семејство. Анџелина беше особено фокусирана на тоа Захара и Шило да заздрават што е можно побрзо”, изјавил нивен пријател.

Забава

Анџелина Џоли: Не сум совршен родител

Објавено пред

Анџелина Џоли откри дека е прилично строга кон себе кога станува збор за тоа како ги воспитува своите шест деца.

Во еден од ретките коментари за своето семејство, оскаровката (46) признава дека редовно ги преиспитува своите родителски одлуки како самохрана мајка по разделбата со поранешниот сопруг Бред Пит во септември 2016 година.

„Во никој случај не сум совршен родител“, изјави таа за „Пипл“. Секој ден чувствувам дека станувам посвесна за сè што не правам како што треба.

Таа продолжи: „Јас сум прилично строга кон себе и често се прашувам дали ја правам вистинската работа. Дали ја кажав вистинската работа?“

И покрај тоа што одвреме-навреме се сомнева во себе, Џоли нагласи: „Добрината на моите деца е многу исцелителна за мене“.

Таа е мајка на Медокс (20), Пакс (17), Захара (16), Шајло (15) и 13-годишните близнаци Вивиен и Нокс, кои се под заедничко старателство со Пит (57).

Прикажи повеќе...

Забава

Ќерката на Анџелина Џоли со нова верзија на фустан на мајка ѝ

Објавено пред

Шајло Џоли-Пит, ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит, му оддаде признание на стилот на својата мајка во средата, кога се појави во обновена верзија на еден од фустаните на Анџелина.

15-годишната девојка изгледа прекрасно во цветен фустан додека му се придружи на своето познато семејство на премиерата на The Eternals („Вечните“) во Лондон.

Шајло го преправи фустанот „Диор“ што го носеше Анџелина на промоција на филмот Maleficent: Mistress of Evil („Господарка на злото“) во 2019 година.

Наместо оригиналниот долг вечерен фустан, Шајло се реши за кропната верзија до колена.

Таа изгледа добро расположена во друштво на мајката Аџелина (46) и своите браќа и сестри Захара (16), Вивиен (13), Медокс (20) и Нокс (13).

Модниот момент доаѓа откако сестрата на Шајло, Захара, исто така овој месец извади лист од книгата на стилови на нивната славна мајка.

Прикажи повеќе...

Забава

Адам Левин се исплаши од девојка што се качи на сцена и го фати за рака

Објавено пред

Фронтменот на  бендот „Марун фајв“, Адам Левин, откри дека бил вчудовиден откако фан го зграпчи на сцената за време на концерт.

42-годишниот пејач беше на холивудскиот боул (Hollywood Bowl) во текот на викендот и ја пееше Sunday Morning со својот бенд на специјалниот концерт Wе Can Survive кога една обожавателка се качи на сцената и го фати за рака за време на песната.

На видео споделено на Тик-ток, Адам изгледа шокирано и може да се види како бега од неа додека обезбедувањето ја одвојува од него. Таблоидите објавија дека видеото имало над осум милиони прегледи истата вечер кога било споделено на платформата.

Некои фанови ја критикуваа неговата реакција и го повикаа да биде поскромен, но тој сега се огласи на својот Инстаграм во врска со инцидентот.

„Отсекогаш сум бил некој што ги сака, ги почитува, ги обожава нашите фанови. Без фанови, ние немаме работа – тоа постојано им го кажувам на нашите фанови“, напиша тој.

„Само сакам да знаете, јас бев навистина вчудовиден. А понекогаш кога ќе се шокирате , морате да го оттргнете тоа и да продолжите понатаму – бидејќи јас ја работам мојата работа таму горе“.

Некои фанови застанаа во негова одбрана на социјалните мрежи, при што еден корисник на Тик-ток ги повика другите да престанат да ја бранат девојката што се качи на сцената.

Тие коментираа: „Како би било да престанеме да браниме луѓе кои допираат други луѓе без согласност.“

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија14 минути

Борисов: Гарантирам дека нема да преговараме со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде во Уставот

Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов истакна дека нема да има преговори со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде внесено...

Македонија44 минути

(Видео) Петровска: И сопругот на Данела Арсовска има бугарска лична карта

СДСМ објави дека и сопругот на кандидатката за градоначалничка на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, има бугарска лична карта....

Македонија51 минута

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Советот на Град Скопје, рече Митева

Парламентарната опозиција во македонското собрание согласно бројот на освоени гласови на претстојните локални избори има апсолутно мнозинство во Советот на...

Македонија1 час

Судење за „Плацови на Водно“ – сведок кажуваше како се купувале плацовите и становите на Груевски

Александар Ивановски-Теранова, во својство на сведок во случајот „Плацови на Водно”, посочуваше како биле купувани плацовите, но и становите на...

Забава3 часа

Пиштолот на Алек Болдвин испукал оловен проектил, вели шерифот

Револверот „колт“ со калибар 45, користен на сетот на филмот „’Рѓа“, не бил темелно проверен пред да му го дадат...

Македонија3 часа

Лични карти ќе можат да се подигнат и во сабота и недела

Во пресрет на одржување на вториот круг од локалните избори, што ќе се одржи в недела, на 31 октомври 2021...

Свет4 часа

Рекордни 48 милиони внатрешно раселени лица во светот

Бројот на внатрешно раселените лица поради конфликтот ширум светот достигна 48 милиони на крајот на 2020 година, што е највисока...

Регион5 часа

Во Србија сè поголем број деца заразени со Ковид-19, на респиратор приклучени и бебиња

Уште 64 лица починаа од инфекција со коронавирус во Србија вчера. Истиот ден шест деца биле приклучени на респиратор и...

Европа5 часа

(Видео) Ураганот продолжува да ја уништува Сицилија, драматични сцени од поплави

Југот на Италија се подготвува за уште два дена разорни дождови и поплави, додека реткиот медитерански ураган наречен Медикен го...

Свет16 часа

(Видео) Тројца ракувале со пиштолот со кој пукаше Болдвин – пронајден смртоносниот куршум

Полицијата тврди дека поседува куршум испукан од пиштолот што го користел актерот Алек Болдвин кога случајно ја застрела и уби...

Македонија21 час

Регистрирани нови 444 случаи на Ковид-19, починале осум луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.210 тестирања,...

Свет23 часа

Шпанија ќе им ги врати парите на граѓаните казнети за прекршување на карантинот

На сите шпански државјани што беа казнети поради прекршување на мерките за време на минатогодишното тримесечно заклучување ќе им бидат...

Македонија1 ден

(Видео) Петровска: Данела Арсовска има и бугарска лична карта

Данела Арсовска, освен бугарско државјанство, има и бугарска лична карта, издадена во 2017 година, тврди пратеничката од СДСМ, Славјанка Петровска....

Македонија1 ден

(Видео) „Името го добив по дедо ми Дане“ – Арсовска тврди дека не го менувала своето име и нема бугарско државјанство

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, и денеска на прес-конференција ги негира обвинувањата дека поседува...

Македонија1 ден

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани, Данска ги олесни ковид-правилата за влез

Со најновата одлука на италијанските власти Република Северна Македонија се преместува од листата Д во листата Е, со што не...

Свет1 ден

Два процента од богатството на Илон Маск ќе го реши гладот ​​во светот

Мала група исклучително богати поединци може да помогнат во справувањето со гладот ​​во светот само со мал дел од нивното...

Регион1 ден

САД размислуваат за укинување на визите за Бугарија

Бугарија е една од земјите за кои американскиот министер за внатрешна  безбедност, Алехандро Мајоркас, изјави дека САД размислуваат да ги...

Македонија1 ден

Бројот на заразени од коронавирус од почетокот на пандeмијата во Македонија надмина 200.000 лица

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата веќе изнесува 200.412 по вчерашните потврдени нови 511...

Македонија1 ден

Заев: Куманово повторно ќе држи лекции, сочувајте го социјалдемократскиот дух на Куманово

„Куманово и на овие избори ќе одржи лекција по социјалдемократија по прогресивност и, секако, по обединување и ќе даде пример...

Свет1 ден

Вакцината на „Фајзер“ за деца од 5 до 11 години одобрена од експерти на американската агенција за лекови

Советодавниот одбор на американската Администрација за храна и лекови (ФДА), составен од реномирани американски здравствени експерти, ја одобри употребата на...

Досие