Контакт

Забава

Анџелина Џоли: Само моите деца знаат која сум всушност јас

Објавено пред

Таа е јавна личност со децении и глумеше во повеќе популарни филмови.

Сепак, во интервју за „Екстра“, Анџелина Џоли вели дека само нејзините деца го знаат нејзиното вистинско јас.

45-годишната актерка се отвори за тоа какви се очекувањата на луѓето од неа додека зборуваше за новиот анимиран филм „Еден и единствен Иван“, адаптација на најпродаваната, наградувана книга за еден необичен горила, во режија на Теа Шарок.

„Еден и единствен Иван“ – комбинација на авантура и специјални ефекти – е приказна за убавината на пријателството, силата на визуализацијата и значењето на местото што го нарекуваме дом. Филмот е базиран на детскиот бестселер на Кетрин Еплгејт.

Анџелина Џоли го продуцира филмот и го позајмува гласот за слоницата Стела, која му помага на сребрениот горила Иван да направи план за да избега од заробеништво во „Биг топ-мол“. Филмот почна да се прикажува на стриминг- платформата „Дизни плус“ во четвртокот.

Анџелина била заинтересирана за приказната откога ќерка ѝ Шилох (14) прва ја прочитала.

„Шилох ја прочита книгата и потоа почнавме да ја читаме заедно и да разговаравме за Иван и зошто е толку посебен“, објасни таа во интервјуто.

Анџелина говореше и за моралот на филмот за кој нејзиниот колега Бруклин Принс неодамна рече дека филмот ја потенцира важноста на одржување на ветувањата.

„Јас сум таа што сум и не знам како да бидам нешто друго… но, ако ме прашате: Дали луѓето вистински ме познаваат која сум? Мислам дека само моите деца би можеле да објаснат која сум навистина“, рече таа.

Правна битка: Нејзините коментари доаѓаат во услови на предолга бракоразводна сага и нејзиното ново барање приватниот судија да се повлече од работните обврски кон еден од адвокатите на поранешниот сопруг Бред Пит.

Актерката неодамна побара судијата Џон Одеркирк да биде изземен од случајот затоа што не кажал дека во исто време бил ангажиран и од адвокатката на Бред.

Анџелина и Бред почнаа врска во 2005 година, се венчаа во 2014 година, а се разделија само две години подоцна.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Дакс Шепард проговори за својата битка со зависноста од лекови

Објавено пред

Американскиот актер и комичар Дакс Шепард се чини дека има потешкотии во долгогодишниот пат до ослободување од зависноста од јаки седативи и опиоиди.

Повеќе од една деценија 45-годишниот актер се бори со зависноста од опиоиди, а деновиве призна дека по неговата неодамнешна несреќа со моторцикл, тој повторно почнал да зема Викодин.

Воведувајќи ја темата на неговиот подкаст канал „Армчеар експерт“, тој рече: „Имам огромен страв од тоа. Можеби некои луѓе ќе почувствуваат предавство затоа што проповедаме чесност а јас бев неискрен“.

Дакс продолжи да раскажува дека сообраќајната несреќа со неговиот моторцикл во август имала удел во рецидивот, но и дека тој се бори со рецидиви од 2012 година.

Прикажи повеќе...

Забава

Анџелина Џоли ги почести Захара и Вивиен вечера на Денот на ќерките

Објавено пред

Ѕвездите пронајдоа начини да го одбележат меѓународниот Ден на ќерките, 27 септември, односно четвртата недела во септември.

И Анџелина Џоли ги почести двете ќерки вечера во познатиот селебрити ресторан „Крег“ во квартот Западен Холивуд.

Актерката го задржа својот изглед едноставен за ноќното излегување со девојчињата, одлучувајќи се за црн фустан со долги ракави.

Захара (15), која што Анџелина ја посвои во 2005 година на шестмесечна возраст, одеше напред пред мајката и сестрата Вивиен (12) на пат кон ресторанот.

„Лејдис најт“ – другите четири други деца, Медокс (19), Пакс (16), Џон (14) и братот близнак на Вивиен, Нокс (12 ) кои го дели со поранешниот сопруг Бред Пит – останаа дома.

Прикажи повеќе...

Забава

Ана де Армас со пријателка на ручек на калифоринската „Венеција“

Објавено пред

Актерката Ана де Армас во четвртокот беше видена како руча со една пријателка во вегетаријанскиот ресторан The Butcher’s Daughter на познатата плажа „Венеција“ во Калифорнија.

32-годишната Кубанка избра лежерна комбинација – бела блуза со куси ракави и црни панталони – за прошетка и попладневен оброк.

Помина повеќе од еден месец откако Ана е забележана со својот 48-годишен партнер Бен Афлек со кого се запозна на снимањето на еротскиот трилер „Длабока вода“.

Последен пат беа видени заедно на плажата „Венеција“ на 20 август.

Прекрасната Кубанка е Бонд-девојка во најновиот од серијалот филмови за тајниот агент 007 – „Нема време за умирање“.

Афлек наводно е во Ирска, каде што го снима „Последниот дуел“, во режија на Ридли Скот, со најдобриот пријател Мет Дејмон како втор главен протагонист. Во филмот е и актерот од „Војна на ѕвездите“, Адам Драјвер.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 минута

Седум града со над 100 активно заразенни со коронавирус

Во моментов во земјава како активни се водат 2.323 случаи на заразени со коронавирус. Од нив, во седум македонски градови...

Свет11 час

Трамп: Политичарите да се тестираат на дрога пред дебатите

Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека ќе побара неговиот противкандидат на претседателските избори, Џо Бајден да се тестира за...

Македонија12 часа

Заев и Борисов разговараа телефонски: Историските комисии треба да најдат решенија прифатливи за двете страни

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на...

Регион13 часа

Серија земјотреси кај Атос

Серија земјотреси, од кои најсилниот од 5,2 степени според Рихтеровата скала, ја погодија областа Атос во Грција во последните 24...

Свет14 часа

(Видео) Борбите околу Нагорно-Карабах траат со часови, има мртви и ранети војници и цивили

Парламентот на Азербејџан прогласи воена состојба и полициски час во неколку региони по вооружениот конфликт со Ерменија околу Нагорно-Карабах, јавува...

Свет15 часа

Папата Франциско повика на мир меѓу Ерменија и Азербејџан

Папата Франциско денеска апелираше до Ерменија и Азербејџан да ги решат „нивните недоразбирања“ преку преговори по конфликтот за отцепениот регион...

Топ16 часа

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од...

Македонија17 часа

Tројца починати и 148 новозаразени од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.224 тестирања, а регистрирани се 148 нови случаи на...

Економија18 часа

Викенд без ДДВ од 10 до 12 октомври

Викендот без ДДВ ќе биде за време на празничниот продолжен викенд од 10-12 октомври. Државата ќе врати ДДВ на секој...

Топ19 часа

Малолетник од Струмица осомничен за 13 тешки кражби и разбојништва

Струмичката полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 13-годишник од Струмица, поради сомнение дека извршил 13 кривични...

Европа19 часа

Брисел – ново европско жариште на вирусот

Дневниот просек на новоинфицирани со коронавирусот во последната недела во Брисел е 2.305, односно 340 заразени на 100 илјади жители....

Свет19 часа

(Видео) По Нагорно-Карабах и Ерменија прогласи воена состојба, тензиите ескалираат

Ерменските власти денеска прогласија воена состојба и општа мобилизација откако избувнаа нови судири во Нагорно-Карабах меѓу тамошните сепаратисти поддржани од...

Топ21 час

Кривични за двајца скопјани кои краделе од возила на институции и фирми

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе кривични пријави против 29-годишниот И.Џ. од селото Страхојадица, поради сомнение дека...

Европа22 часа

Швајцарците гласаат дали сакаат раскинување на договорт за слободно движење со ЕУ

Швајцарските гласачи денеска одлучуваат дали сакаат да го поништат Договорот со ЕУ за слободно движење на луѓето, што е важен...

Свет23 часа

Во светот активни се речиси 8 милиони случаи на коронавирус

Во светски рамки, од почетокот на пандемијата се потврдени 33.058.423 случаи на коронавирус, а моментно се активни 7.649.933 случаи, покажуваат...

Економија1 ден

Најбогатиот Британец и заговорник за брегзит се пресели во Монако

Сер Џим Ретклиф, најбогатиот Британец и еден од водечките поборници за брегзит, ја напушти Велика Британија и се пресели во...

Европа2 дена

(Видео) Лондон: Илјадници луѓе протестираа против рестриктивните мерки, полицијата принудена да интервенира

Британската полиција денеска ги растури демонстрациите во центарот на Лондон против рестрикциите наметнати поради коронавирусот. Полицијата интервенираше откако насобраните ги...

Македонија2 дена

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на...

Македонија2 дена

(Видео) Протест против полициската бруталност во Битола: „Сакаме правда, и Ромите се граѓани“

Со извикување на паролите „И Ромите се граѓани“, „Нема правда, нема мир“, „Правда за Ромите“, „Роми полицајци“ денеска во Битола...

Свет2 дена

Астронаутка ќе гласа од вселената на изборите во САД

Астронаутката на НАСА, Кејт Рубинс, рече дека ќе гласа од вселената, на повеќе од 300 километри над Земјата, на претстојните...

Досие