Контакт

Забава

Бијонсе во розова танга промовира спортска облека „Адидас икс Ајви парк“

Објавено пред

Многуочекуваната колекција „Ајси парк“ од нејзиниот бренд „Ајви парк“, во соработка со „Адидас“, треба официјално да биде објавена на 19 февруари.

А Бијонсе во неделата додаде уште повеќе гориво за возбудување на своите фанови кога се појави во жежок комплет во розова боја на официјалната инстаграм-страница на „Ајви парк“.

Во промоција на „Адидас икс Ајви парк“, најновата соработка на нејзиниот бренд со германскиот гигант „Адидас“, 39-годишната поп-ѕвезда позира во танга и топ со долги ракави.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Братот на Мараја Кери ја тужи за клевета

Објавено пред

Постариот брат на Мараја Кери, Морган, презема правни дејствија за клевета и намерно нанесување емоционална болка како резултат на нејзината автобиографија, за која тој тврди дека содржи злонамерни невистини.

Според Морган Кери, книгата лажно сугерира дека бил насилен.

Документите до кои дојде „Варајети“ наведуваат: „Морган ја иницира оваа постапка повеќе од тага и разочарување од предавството и злонамерните лаги на неговата сестра отколку од лутина за ваквите наводи.“

„Тој во никој случај не ѝ завидува на огромниот уметнички и личен успех на својата сестра, и секогаш ѝ посакувал добро.“

Всушност, Морган остро се спротивставува на некои делови од книгата во кои пејачката пишува за насилна пресметка меѓу него и нивниот татко, и дека тој бил сместен во ментална институција кога бил помлад.

Мараја исто така пишува во книгата дека „никогаш не се чувствувала безбедна“ во близина на својот „проблематичен брат“ поради неговиот „непредвидлив“ бес.

Поп-sвездата ги објави мемоарите „Смислата на животот за Мараја Кери“ во септември мината година.

Прикажи повеќе...

Забава

На Хали Бери не ѝ е гајле што мислат другите

Објавено пред

Оскаровката целосно го прифаќа фактот дека е во своите 50-ти и смета дека најголем плус за една зрела жена е да биде сигурна во својата кожа и да не дозволи да ја вознемирува мислењето на луѓето.

Хали (54) изјави за BAZAAR.com: Една од придобивките на стареењето – има многу – но една од нив е што повеќе не ви е гајле за многу работи кои претходно ви пречеле. Таа всушност го употреби изразот you just start to not give a f*** anymore и потоа се пошегува: „Извинете го мојот француски јазик“.

Sвездата на „Џон Вик“ се отвори и за нејзиниот однос кон социјалните мрежи.

Хали има 6.8 милиони следачи на Инстаграм и 368.900 фанови на Твитер, и таа сака да им ја покаже на луѓето нејзината вистинска личност далеку од црвениот тепих и улогите на филмското платно, нешто што смета дека е „ослободувачко“.

„Да се биде на Инстаграм навистина ослободува … Со социјалните мрежи, можам да контролирам што луѓето знаат за мене и како тоа го презентирам,“ вели таа.

„Мислам дека тоа ме поврзува повеќе со сите, и тоа е убаво.“

„Тие сакаат да видат дека уживате во добар коктел или дека сте насмеана, можете да облечете секси фустан и да се чувствувате добро, и може да учествувате во глупави Интернет предизвици и да читате кул книги.“

Хали Бери е позната по нејзиниот позитивен став кога станува збор за грациозно стареење.

Прикажи повеќе...

Забава

Мел Гибсон го сподели своето лично искуство со Ковид-19

Објавено пред

65-годишниот актер се зарази од коронавирус и беше задржан во болница во април минатата година и сега вели дека болеста била многу чудна и дека се чувствувал многу неприродно, но, сепак, бргу закрепнал.

„Се чувствув прилично тромаво некое време. Но, не не морав да користам вентилатор бидејќи ми беше подобро“, рече Гибсон во интервју за „Екстра“.

„Најчудната работа е што не се чувствував воопшто природно, туку како никогаш претходно. Со ниту една друга болест не сум се чувствувал така“.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа1 час

Молдавија прва во Европа доби вакцини од Ковакс

Молдавија е прва европска земја што доби вакцини против коронавирус од глобалната програма Ковакс, објави претседателката Маја Санду. Таа на...

Свет1 час

(Видео) Во зоолошка во Сан Диего вакцинирани мајмуни против коронавирус

Девет мајмуни во зоолошката градина во Сан Диего – четири орангутани и пет бонобо – се вакцинирани против Ковид-19, со...

Македонија1 час

Ноќеска пукање во Топанско Поле, мртви две лица

Двајцата убиени во кои ноќеска беше пукано се од Скопје, на возраст од 24 и 28 години, велат од МВР...

Регион1 час

Словенија ги заострува условите за влез во земјата поради новите видови коронавирус

Поради опасност од внесување нови варијанти на коронавирусот, Словенија ќе спроведе засилен надзор и ќе ги заостри условите за влез...

Свет2 часа

Папата ја почна историската посета на Ирак

Папата Франциско утрово на аеродромот во Рим полета со авион во историска посета на Ирак, пренесоа агенциите. Како што се...

Европа3 часа

Австралија бара од ЕК да ја преиспита одлуката за блокирање на вакцините од „Астра зенека“

Австралија бара од Европската комисија да ја преиспита одлуката за блокирање на испораката на вакцините на „Астра зенека“ во таа...

Свет3 часа

Во Мексико убиени над 60 политичари пред изборите во земјата

Најмалку 64 политичари се убиени во последните шест месеци во Мексико. Се претпоставува дека тоа има некаква врска со парламентарните...

Свет14 часа

90 проценти од Израелците примиле барем една доза вакцина или го прележале коронавирусот

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес објави дека Израел, Австрија и Данска ќе формираат заедничка основа за истражување, развој и...

Македонија15 часа

Нов силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, а потресот беше почувствуван и во Македонија. Според...

Свет17 часа

Путин: Руските вакцини против коронавирусот се најбезбедни и најефикасни во светот

Претседателот на Русија, Владимир Путин, рече дека руските вакцини против коронавирусот се најбезбедни и најефикасни во светот. Путин на состанокот...

Свет18 часа

Земјотрес со јачина од 7,2 степени го погоди Нов Зеланд, издадено предупредување за цунами

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд. Според првичните проценки на emsc-csem.org, земјотресот бил со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата...

Македонија21 час

Девет починати и 721 новозаболен од Ковид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нов случај на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија21 час

„Фајзер-Бионтек“ ќе ни достави вкупно 800.280 вакцини, овој месец ќе пристигнат првите 21.000

Компанијата „Фајзер-Бионтек“ во 2021 година на Северна Македонија ќе ѝ испорача 800.280 дози вакцини, а испораката ќе се одвива во...

Македонија23 часа

МВР: Внимателно на социјалните мрежи, на „Тик-ток“ се шират повици опасни за малолетниците

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната...

Регион1 ден

(Видео) Грција ја проценува штетата по земјотресот, десетици жители ја поминаа ноќта надвор

Експертите денес ја проценуваат штетата по земјотресот со јачина од 6,3 степени, што го погоди централниот дел на Грција, кога...

Македонија1 ден

Иницијативата за конгрес: Мицкоски лажеше дека има мнозинство, партијата доби ладен туш

Сè уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски треба да ги стави интересите на државата и на партијата пред сопствените и да...

Македонија1 ден

Мнозинството е стабилно, велат од СДСМ по гласањето доверба на Владата

Мнозинството во Собранието е стабилно, Владата има силна поддршка, велат утрово од СДСМ, откако вчера 62 пратеници гласаа за доверба...

Европа1 ден

Секој граѓанин на Германија ќе добива по еден бесплатен тест неделно

Од следната недела секој германски граѓанин ќе има неделно по еден бесплатен тест на коронавирус, најави германската канцеларка Ангела Меркел....

Македонија1 ден

56 проценти зголемен бројот на заразени од коронавирус, Пановски советува брисевите да се земаат на отворено

Вчерашните 807 новозаразени и неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, кој покажува зголемување на новозабоените од 56 отсто во...

Свет2 дена

Во Јужна Африка запленета голема количина на лажни вакцини против Ковид-19

Околу 2.400 дози на фалсификувани вакцини се запленети во Јужна Африка, а во Кина е разбиена мрежа на шверцери на...

Досие