Контакт

Забава

Бред Пит снима филм во Лос Анџелес

Објавено пред

Бред Пит изгледа елегантно на снимање на претстојниот филм „Вавилон“ во Лос Анџелес.

57-годишниот актер на себе има светлосива кошула, темносиви панталони со ремен и очила за сонце, а подраснатите тенки мустаќи му додаваат уште една мажествена димензија додека работи на сцени од филмот.

Актерот роден во Оклахома е во екипата што работи на претстојниот проект на „Ла ла Ланда“ во режија на Дамиен Шазел.

Пит, кој освои „Оскар“ за улогата на Клиф Бут во „Беше еднаш во Холивуд“ (2019), во претстојната драма глуми со Маргот Роби.

Дејствието е сместено во златното доба на Холивуд во доцните 1920-ти, според „Холивуд репортер“.

Забава

„Не е време за умирање“ со глобална заработка од приближно 500 милиони долари

Објавено пред

Додека филмскиот бизнис сè уште полека закрепнува од долгиот прекин среде пандемија, No Time to Die  стана втор холивудски филм од 2021 година кој ја премина сумата од 500 милиони долари.

25-тата авантура на Џејмс Бонд надмина 368 милиони долари во средата со бруто приход од 474 милиони долари во светски рамки, според „Дедлајн“.

Последниот филм на Даниел Крег како 007 се очекува да ја надмине пресвртницата од 500 милиони долари во текот на викендот, втор домашен филм што ќе го стори тоа по „Ф9“ (деветтото продолжение на „Брзи и бесни“).

Прикажи повеќе...

Забава

Алесандра Амброзио излегува од час по пилатес како на модна писта

Објавено пред

Алесандра Амброзио изгледа опуштено и фит во спортски комплет од два дела по завршувањето на пилатес-тренинг во средата.

Атрактивната Алесандра изгледа убаво во кое било време од денот. 40-годишната мајка на две деца на себе има црн спортски градник со деколте и тренирки со висока половина.

Бразилскиот супермодел носи два пијалака и маска за лице во раката додека се шета по тротоарот како на своја модна писта.

Прикажи повеќе...

Забава

Дебра Месинг се извини за твитoт за Ким Кардашијан: Немав намера да ја тролам

Објавено пред

Актерката Дебра Месинг се извини за твитот во кој навидум го критикува именувањето на реалити-ѕвездата Ким Кардашијан за водител на саботното шоу „Сатрдеј најт лајф“.

Додека многу корисници на Твитер ја обвинија Месинг (53) дека ја трола 40-годишната инфлуенсерка прашувајќи зошто е избрана за водителка на популарното шоу, таа појасни дека немала таква намера.

За време на гостувањето кај Тамрон Хол, актерката објасни дека никогаш не ѝ било цел да ја трола мајката на четири деца, пред да се извини на секој што погрешно ја разбрал.

„Никогаш не сум имала таква намера. Таа е феномен. Мислам, знаете, таа е културна икона“, објасни Месинг.

Како фан на долгогодишното саботно шоу на Ен-би-си, актерката од „Вил и Грејс“ истакна дека пораснала со „Сатрдеј најт лајф“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

Во текот на вчерашниот ден се вакцинирале над 2.000 граѓани

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 2.919 дози вакцини, од кои 565 се аплицирани како прва доза, 1.286...

Топ2 часа

Пресечен меѓународен транспорт на дрога од Албанија за Грција, вреден 200.000 евра

Во заедничка полициска акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...

Свет3 часа

(Видео) Експлозија на гас уништи цел ресторан во Кина, има загинати и повредени

Најмалку тројца луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени во експлозија на гас во ресторан во градот Шенџијанг во...

Свет3 часа

Трамп го возвраќа ударот – најави отворање на нова социјална мрежа

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп објави дека ќе отвори своја социјална мрежа наречена Truth Social, откако во јануари беше...

Свет3 часа

Мелбурн се подготвува да излезе од најдолгиот „локдаун“ во светот

Милиони луѓе во Мелбурн се подготвуваат да излезат од најдолгото затворање поради Ковид-19 во светот, иако бројот на случаи сè...

Економија14 часа

Биткоинот достигна досега највисока цена

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментот е над 66.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари...

Свет16 часа

Ужас во Франција – пронајдено обезглавено тело на маж со извадена утроба

Тело на маж без глава и отстранета утроба е пронајдено во малиот француски град Болен. Полицијата интензивно трага по Алекс...

Македонија18 часа

Мицкоски: Заев ништо не разбрал, народот е веќе обединет, но против него

Зоран Заев ништо не разбрал. Зоран Заев само ја повторува истата прес-конференција од лани кога исто така лажеше дека ја...

Македонија18 часа

(Видео) Заев: Свесни сме дека повеќе нема толеранција за повторување на истите грешки

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, смета дека не може да влечат назад, а Владата да води напред. Затоа...

Топ20 часа

Со ремен ја тепал сопругата, замавнал со нож кон ќерката, гостиварец вршел семејно насилство

43-годишен гостиварец е обвинет за семејно насилство, информираа надлежните. Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 43-годишен гостиварец за...

Македонија20 часа

Починати 15 лица, регистрирани нови 487 случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 3.491 тестирањe,...

Македонија21 час

Борел и Блинкен бараат без одлагање почеток на преговори за Македонија

Во заедничката изјава за Западен Балкан, европскиот министер за надворешни работи, Жозеп Борел, и американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, повикаа...

Македонија22 часа

Гир: Европската комисија очекува прва Меѓувладина конференција до крајот на годинава

Извештајот доаѓа во контекст на неодамнешниот Самит на Европската Унија за Западен Балкан, каде се даде недвосмислена поддршка за европерспективата...

Свет23 часа

Во Израел откриена мутација на делта-сојот од коронавирус, момче сместено во карантин

Израел го потврди првиот случај со мутација на делта-сојот на коронавирус, кој претходно беше откриен во некои европски земји, објави...

Македонија24 часа

Со една доза вакцинирани се 49,4% од населението над 18-годишна возраст

Заклучно со 17 октомври со една доза на вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 49,4% од населението над 18-годишна возраст. Кај...

Македонија24 часа

Пендаровски: Извештајот на ЕК претставува објективна слика за состојбите во државата

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба шефот на делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Дејвид Гир, кој му го предаде извештајот...

Македонија1 ден

До ДИК поднесени 13 приговори за изборните резултати

До Државната изборна комисија се поднесени 13 приговори за постапката за гласање и за постапката за сумирање и утврдување на...

Спорт1 ден

Потврдено: Ако не се вакцинира, Ѓоковиќ нема да игра на Австралија опен

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, нема да може да ја брани титулата на Австралија опен, доколку не се вакцинира....

Македонија2 дена

Вархељи повика на итно решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељи, очекува зелено светло за преговорите со Северна Македонија и Албанија и повика на итно решавање...

Македонија2 дена

Северна Македонија продолжува да ги исполнува условите за преговори за членство во ЕУ, се наведува во новиот извештај

Северна Македонија продолжува да ги исполнува условите за отворање на преговорите за членство и властите ја демонстрираа јавно својата цврста...

Досие