Контакт

Забава

Веднаш по примањето на наградата, Џокер отишол пред кланица да се бори за животните

Објавено пред

Хоакин Феникс (45) доби низа награди за улогата на Џокер во истоимениот филм, а последната е онаа за најдобра машка улога од Американското здружение на филмски актери.

Славниот актер веднаш по церемонијата на доделувањето на наградите се упатил на настан, што, по сè изгледа, многу му значел. Тој се приклучил на групата „Лос Анџелес анимал сејв“ пред фабрика за месни производи (УНИЛАД).

Хоакин и неговите соборци дошле да ги утешат животните подготвени за колење и да протестираат против бруталното постапување со животните.

Феникс е веган веќе четири децении и не е чудно што тој бил присутен на ова бдение, како што е карактеризиран овој собир од активистите за правата на животните.

Месната индустрија извршува терор, луѓето треба да ја дознаат вистината и наша должност е да им ја откриеме, смета познатиот актер.

Џин Дејвис, основачката на „Лос Анџелес анимал сејв“, рекла дека актерот редовно присуствува на нивните бденија во Лос Анџелес и дака ги инспирира активистите за правата на животните во целиот свет.

Забава

Ќерката на Спилберг открива дека е порноѕвезда

Објавено пред

Микаела Спилберг, ќерката на легендарниот филмски режисер Стивен Спилберг која тој и неговата сопруга Кејт Капшо ја посвоија кога беше бебе, во моментов заработува за живот од продукција на соло порновидеа и се надева дека ќе се вработи како танчерка во стриптиз-клуб штом ќе добие лиценца за сексуален работник.

23-годишната Микаела за таблоидот The Sun изјави: „Навистина се уморив што не успеав да го капитализирам своето тело и искрено, навистина ми е смачено од тоа да ми кажуваат да го мразам моето тело.“

„И смачено ми е да работам од ден на ден на начин што не ѝ одговара на мојата душа. Чувствувам дека можам да им угодувам на другите луѓе, а така е затоа што нема да се чувствувам повредена.“

 

Микаела им ја соопшти веста на своите родители преку FaceTime во текот на викендот и рече дека иако биле „заинтригирани од нејзините избори за кариера и не биле вознемирени“.

За нејзините родители, таа рече: „Мојата безбедност отсекогаш била приоритет број еден за нив. Јас го правам ова не од нагон да повредам некого или да бидам злобна, го правам ова затоа што сакам да му оддадам чест на моето тело на начин што е профитабилен.“

„Јас всушност мислам дека штом ќе видат колку далеку сум стигнала од дното каде што  бев пред една и пол година, тие ќе речат: Подигнавме млада дама полна со самодоверба“, вели Микаела.

Таа има поддршка и од нејзиниот свршеник Чак Панкоу, иако признава дека му требало некое време да се загрее за идејата поради законите во нивниот роден град во Тенеси.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Армани ќе одржи ревија без публика во Милано поради коронавирусот

Објавено пред

Италијанскиот моден дизајнер Џорџо Армани одлучи да одржи ревија зад затворени врати во рамки на Миланската модна недела поради ширењето на коронавирусот во Италија.

Ревијата ќе се одржи без публика, но ќе биде снимена и прикажана во живо на веб-страницата на Армани, соопшти компанијата.

Националната комора на италијанската модна индустрија, која ја организира ревијата, соопшти дека Армани е прв кој донел таква одлука.

Во Италија најголем број на случаи на заразени со коронавирус се забележани во Ломбардија, чиј административен центар е градот Милано.

Прикажи повеќе...

Забава

Тарантино првпат стана татко на 57 години

Објавено пред

Режисерот и холивудски актер, Квентин Тарантино првпат стана татко на 57 години. Неговата сопруга, Даниела, на свет донесе момче.

Како што пишува „Џерусалим Пост“, дваесет години помладата избраничка на Тарантино, се породила во Тел Авив. Даниела е ќерка на познати израелски пејач и текстописец.

„Даниела и Тарантино се среќни што можат да ја објават убавата вест за раѓањето на нивното прво дете“ изјави менаџерката за ТМЗ.

Брачната двојка се венчаше пред 2 години на церемонија, на која присуствуваа големи имиња од Холивуд. Тарантино своевремено изјави дека кога снима филмови не прави ништо друго.

„Се е во филмот, немам жена, немам дете. Ништо не ми пречи. Целиот свет може да замине во пеколот и да изгори во пламен. Не ме интересира. Овој е мој живот. Тоа е Монт Еверест. Ако се качувате на него, не правите ништо друго“ рекол Тарантино.

Но, очигледно времињата се менуваат.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ9 минути

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Доцна синоќа во 00:21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам во Бутел биле слушнати истрели...

Европа13 минути

(Видео) Полиците во повеќе италијански маркети се целосно празни, луѓето се подготвуваат за епидемија

Во неколку помали места во италијанските региони Ломбардија и Венето, со население од околу 50.000 луѓе, од вчера на сила...

Европа21 минута

Четврта жртва на коронавирусот во Италија

Бројот на жртви од коронавирусот во Италија се искачи на четири, а бројот на заразени надмина 150. Според статистиката, во...

Свет2 часа

Сандерс: Ако треба би ја нападнал Кина

Фаворитот на партиските избори на американската Демократска партија за кандидат за претседател на САД, Берни Сандерс, воено би интервенирал против...

Свет2 часа

Нови 150 починати од коронавирусот во Кина

Кина денеска соопшти дека има нови 150 нови смртни случаи во епидемијата на коронавирусот, што е нов дневен рекорд откако...

Европа15 часа

Италија е трета земја во светот по бројот на заразени од коронавирус

Бројот на заразени со коронавирус во Италија значително се зголеми во последните три дена. До денеска се потврдени 152 случаи,...

Свет17 часа

Трет патник од бродот во Јапонија почина од коронавирус

Трет патник од крузерот „Дајмонд принцес“ во Јапонија почина од коронавирусот, објави денеска јапонското Министерство за здравство. 80-годишниот јапонски државјанин...

Европа18 часа

Десет градови во Италија во изолација поради коронавирусот

Десет италијански градови, претежно во Ломбардија, се ставени во изолација откако вчера беа потврдени два смртни случаи и речиси 80...

Македонија19 часа

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници, повредени од експлозија на...

Топ21 час

Три деца загинаа а шест луѓе се повредени во експлозија на плинска боца во куќа во Романовце

Три малолетни деца на возраст од 8, 9 и 11 години утрово загинаа во експлозија на плинска боца во семејна...

Свет22 часа

Во земјотресот меѓу Иран и Турција – седум загинати во Турција, има и затрупани

Најмалку седум луѓе загинаа, а некои се затрупани под урнатините од згради на југоистокот од Турција, по потресот со јачина...

Спорт22 часа

Шпанците го обвинуваат тетовскиот супер-агент Фаљи Рамадани за перење пари!

Фаљи Рамадани, еден од најмоќните фудбалски агенти на светот, е под истрага на шпанските власти за учество во шема за...

Македонија22 часа

(Видео) Милошоски објави нов аудио-материјал: Заев договарал одлуки со Врховниот суд

На прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонијо Милошоски објави нов материјал, кој рече дека како транскрипт му го доставил...

Топ23 часа

На автопатот „Пријателство“ во камион превезувани 43 мигранти од Бангладеш

Во близина на бензинска пумпа на автопатoт „Пријателство“, во правец од ГП Табановце- Куманово, синоќа полициски службеници од Полициска станица...

Свет24 часа

(Видео) Загина во ракетата што сам ја направи, сакаше да докаже дека Земјата е рамна

Американскиот авантуристички пилот, познат како „Лудиот“ Мајк Хјус, загина вчера обидувајќи се да ја лансира ракетата што сам ја направи,...

Свет1 ден

Русија негира дека шири дезинформации за вмешаност на САД во ширењето на коронавирусот

Русија строго ги негираше тврдењата дека шири дезинформации за појавата на коронавирусот на социјалните медиуми. Американски официјални претставници изјавија дека...

Свет1 ден

По грешка пуштиле 23 патници од крузерот без повторен тест за коронавирус

Владата на Јапонија дозволила да се симнат 23 патници од крузерот „Дајмонд принцес“ без повторно тестирање на коронавирус по истекот...

Топ2 дена

Тешко повреден градежен работник кој паднал во длабока дупка

Тешко повреден 52-годишен градежен работник од Скопје бил донесен вчера во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“,откако паднал во дупка длабока...

Топ2 дена

Пронајдени 47 мигранти во камион кај Струмица

Четириесет и седум мигрнати биле пронајдени во паркиран камион кај Струмица, возачот на возилото избегал. Вчера околу 21 часот на...

Европа2 дена

(Видео) Археолозите со неверојатно откритие – пронајдена гробницата на Ромул во Рим

Италијанските археолози соопштија дека во центарот на Рим откриле древна гробница која речиси сигурно е посветена на основачот на Рим,...

Досие