Контакт

Забава

Венера во Близнаци 2024: дали носи двојна среќа во љубовта

Објавено пред

Венера во Близнаци 2024 година ќе престојува во овој знак од 23 мај до 17 јуни. Што очекува вашиот знак кога љубовта и забавата ќе се спојат?

dobivaj vesti na viber

Ова е транзит кој е забавен, безгрижен и многу флертувачки. Претставува најдобро време за создавање спомени, запознавање нови пријатели и интересни разговори до зори. За време на овој транзит, вистинската авантура за сите знаци ќе биде меѓусебно запознавање.

Што ни носи Венера во Близнаци 2024 година?
За време на овој транзит, запознавањето ќе биде главниот фокус. Ако сте слободни во овој период, ќе уживате во неочекуваната природа на состаноци на слепо, но веројатно ќе најдете и пријателство кое наеднаш ќе се претвори во романса.

Сепак, енергијата на Близнаците може да биде прилично непостојана, па не очекувајте оваа нова привлечност да трае долго. На овој транзит му е потребна разновидност и спонтаност, па штом ќе пристигне нова љубов, таа би можела да избледи за да се отвори пат за следната. Оние кои се долго време заедно ќе имаат можност повторно да откријат нешта еден за друг.

Венера е исто така планета која е задолжена за финансиите, нашите материјални вредности и ресурси. Кога Венера транзитира низ овој знак, постои став кон парите кој лесно доаѓа и оди со акцент на движењето. Ова секако не е идеално време за штедење и буџетирање.

Овен
Размислете за играта со зборови. Духовитоста и шармот на Близнаците одлично се вклопуваат со вашиот силен темперамент, па погледнете зошто ова може да биде многу корисен транзит за вас. Освен тоа, не очекувајте многу слободно време. Погрижете се да спиете доволно бидејќи може да се појави несоница за време на овој транзит.

Бик
Овој транзит ќе ја активира финансиската зона во Бик. Бидете креативни со начините на кои генерирате приход. Можеби не е лоша идеја да заработите дополнителни пари од пишување или предавање. Ова е добро време да добиете возбудлив подарок за вашиот партнер, но внимавајте на необична серија на импулси што може да доведе до претерано трошење.

Близнаци
Кога Венера ќе се движи низ вашиот знак, целото ваше битие ќе биде подготвено за забава. Ова е период на интензивно дружење за вас и пријателството всушност ќе биде поважно од љубовта за време на овој астролошки транзит. Ако сте слободни, фокусирајте се на запознавање нови луѓе кои ги делат вашите интереси. Љубовта може да следи или не, но барем ќе го проширите кругот на познаници.

Рак
Овој транзит на Венера ја активира најдуховната зона, но овие енергии не се страшно интроспективни. Наместо тоа, добро време е да се придружите на група со слични интереси. Дружете се со луѓе кои ги споделуваат вашите ставови и верувања или од кои можете да научите. Осаменоста може да биде корисна за време на овој транзит.

Лав
Социјалните елементи на овој транзит ви изгледаат најавтентични на вас Лавови. Идеално време е да ја оставите вашата дива природа да си игра, а доколку се забавувате, можете да создадете настан кој долго ќе остане во сеќавањето на сите. Запознавањето е забавно и ќе сакате да оставите добар прв впечаток, но избегнувајте да се обидувате да придобиете некого со раскошно трошење.

Девица
Венера ќе ги покаже вашите кариерни таленти. Ова е многу добро време да ги истакнете вашите комуникациски вештини и неверојатното внимание на деталите. Пријавете се за унапредување или побарајте нова работа каде вашите таленти ќе бидат повеќе ценети. Сепак, внимавајте на површноста со овој транзит. Немојте да бидете во искушение да прифатите позиција само затоа што се исплати.

Вага
Овој транзит ќе ја активира вашата зона на патување – ова е совршено време за одмор. Ова поле се занимава и со етиката и моралот, па немојте да се изненадите ако треба да направите тежок избор кој вклучува прашање на принцип. Вие сте добар говорник, но дали сте подготвени за акција?

Шкорпија
Енергијата на Близнаците е обично доста емотивно одвоена и лесна, а овој транзит ја активира вашата зона на љубомора, што може да предизвика проблеми во љубовниот живот. Обидете се да ја видите разликата помеѓу безопасното флертување и вистинската закана за вашето партнерство. Ако не можете да бидете на иста страница со вашиот партнер, можеби не сте совршениот пар што мислите дека сте.

Стрелец
Овој транзит на Венера ја активира вашата љубовна зона и треба да обезбеди среќни неколку недели за вашата најблиска врска или можеби нова интересна средба доколку сте моментално сингл. Сепак, бидете подготвени за минливоста на потенцијалната врска. Живејте во моментот и не размислувајте премногу.

Јарец
Овој транзит ќе донесе поттик за вашата физичка енергија и може да откриете дека навистина не ви треба толку многу сон. Ова за возврат ќе ви помогне да завршите повеќе работи во текот на денот, па затоа треба да биде задоволувачко време и за работата и за семејниот живот. Сепак, внимателно следете ги деталите бидејќи брзањето да ги започнете работите може да ги отежни работите.

Водолија
Овој транзит ќе ја поттикне вашата креативност, а ќе го задоволи и вашиот љубовен живот. Ако сте сингл, ова е совршено време за состанок, особено ако можете да бидете отворени за типот на личност што сакате да ја запознаете. Ова е одлично време за пишување, поезија, музика, уметност, филм и театар. Уживајте во се што ја разгорува вашата фантазија.

Риби
Искористете го овој транзит за да го разубавите вашиот дом, но и да го зајакнете чувството за самопочит и сигурност. Можете да го направите ова со повеќе дружење, дури и ако навистина не ви се допаѓа. Ќе откриете колку другите ве ценат, што треба да ви помогне да се цените себеси.

Забава

Развод на хоризонтот: Џенифер Лопез ужива во Италија додека Бен го поминува времето со својот син

Објавено пред

Додека светските медиуми не престанат да пишуваат за нејзиниот наводен неодамнешен развод, пејачката Џенифер Лопез реши да отпатува во Италија со своите пријатели, оставајќи го дома својот нерасположен сопруг Бен Афлек.

dobivaj vesti na viber

Афлек е фотографиран од папараците како оди без бурма на раката и го поминува слободното време во Лос Анџелес дружејќи се со својот син Семјуел, кого го однел на возење со електричен мотор.

За тоа време Џеј Ло ужива со пријателите во Позитано, Италија, каде е фотографирана како се релаксира на јахта во светло жолт комбинезон.

„На Џени и е доста од се и навистина се обидуваше околу бракот, но не може повеќе. Не станува ништо подобро, само се влошува. Бен е секогаш мрзлив и несреќен, едноставно е невозможно да се живее со него“, рече извор од музичката индустрија за Дејли Мејл и откри дека се откажала од својата турнеја за да го спаси бракот.

Сепак, бракот очигледно не се подобрува, а сега е предоцна за турнејата, па Џеј Ло реши деновите да ги помине во друштво на луѓе кои ќе и го подигнат расположението.

„Тоа е најпаметното нешто што можела да го направи“, „Нејзините постапки треба да ни бидат пример на сите. Таа не треба да трпи никого, дури ни со сопругот“, „Уживајте, кралице“, „Значи, вака изгледа тоа нејзиното ‘ќе поминувам повеќе време со семејството’“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Прикажи повеќе...

Забава

Зошто Роналдо секогаш има црн лак на нозете: постои добра причина

Објавено пред

Кристијано Роналдо објави фотографија на Инстаграм на која позира со својот 13-годишен син Кристијано Џуниор во домашната теретана, а еден детаљ им падна во очи на навивачите. Имено, забележале дека има црн лак на нозете, а за тоа има добра причина.

dobivaj vesti na viber

Роналдо нанесе заштитен слој од специјален лак за да ја намали можноста за појава на габи или бактерии на неговите нокти.

Познатиот фудбалер не е единствениот кој ги бои ноктите на нозете. ММА борците, тркачите и боксерите нанесуваат слој заштитен лак на нозете, но фудбалерите се особено подложни на габични инфекции околу ноктите на нозете бидејќи секојдневно поминуваат часови и часови потејќи се во копачки и се повеќе склони кон повреди на прстите.

Прикажи повеќе...

Забава

Српскиот херој на мечот против Словенија од трибините го бодреше најубавата Србинка

Објавено пред

Натпреварот меѓу Србија и Словенија го следеше најпознатата српска жена на фудбалер, Софија Милошевиќ. Партнерката на фудбалерот Лука Јовиќ покажа фотографии од стадионот каде пристигна облечена во неговиот дрес.

dobivaj vesti na viber

Софија многумина ја нарекуваат најубава Србинка, долги години се занимава со манекенство, а денес е сопственичка на моден бренд. Двојката е заедно до 2019 година, а имаат два сина: Теодор и Алексеј. Јовиќ има уште еден син од врската со Анѓела Маниташевиќ.

И токму Јовиќ ги спаси Србите од пораз со гол во последните секунди од играта, со што се израмни на 1:1, па заврши нерешено.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија24 минути

Филипче: Ќе ја отвориме работата на комисиите – политиките ќе се градат врз основа на широка стручна дебата

Венко Филипче, кандидат за претседател на СДСМ, вчера во Куманово пред партиското членство ги образложи главните постулати на неговата програма....

Регион44 минути

Жена е пронајдена на плажа во Полихроно, мислеле дека е онесвестена

Неидентификувана жена е пронајдена онесвестена, во четврток попладне на плажа во Полихроно во општина Касандра на Халкидики. Жената била преземена...

Македонија51 минута

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско, лицето е пренесено во болница

Регионалниот ЦУК Охрид, извести дека вчера Планинарска спасителна служба од 13.40 до 15.00 часот, имала спасителна акција на територија на...

Свет1 час

Путин и се закани на Јужна Кореја

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против...

Свет2 часа

Трамп предлага зелен картон за странците кои дипломираат во САД

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера предложи луѓето кои дипломираат на универзитетите во САД автоматски да добијат зелен картон, или...

Свет3 часа

Северна Кореја гради ѕид на границата со Југот

Северна Кореја гради ѕид на неколку локации во близина на границата со Јужна Кореја, откриваат сателитски снимки анализирани од Би-би-си....

Свет4 часа

(Видео) Нетанјаху објави снимка во која ги критикува САД; Белата куќа: Длабоко сме разочарани

Белата Куќа изрази длабоко разочарување поради критиките на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кон САД, во услови на тензии меѓу двата...

Македонија4 часа

Зголемена фреквенција за излез од државата, се чека околу 45 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од...

Свет15 часа

Руте е идниот шеф на НАТО – верен сојузник на Украина и жесток критичар на Путин

Холанѓанецот Марк Руте, кој ќе стане нов генерален секретар на НАТО, е жесток критичар на рускиот претседател Владимир Путин и...

Македонија16 часа

Сиљановска и американската амбасадорка разговараа за ЕУ: „Поцесот не смее да трпи притисоци од други земји-членки“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Анџела Агелер. На средбата беше разговарано за можностите...

Регион21 час

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на озлогласен мафијашки клан

Две лица загинаа, а три се повредени утринава на Цетиње во Црна Гора, кога била активирана експлозивна направа во близина...

Македонија22 часа

Мицотакис: Скопје да сфати дека не може да си игра со Атина за прашањето на името

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за радиото „Реал фм“ го коментира ставот на мандатарот за формирање влада, Христијан Мицкоски,...

Македонија23 часа

Мицкоски: Поднесовме предлог-измени на Законот за енергетиката по скратена постапка, со кој нема да се зголеми цената на струјата на домаќинствата

Изминативе денови во јавноста една тема ги разбранува страстите и оправдано, тоа беше цената на електричната енергија, која практично ќе...

Спорт23 часа

ФФМ од Даку побара да ѝ се извини на македонската држава, а од УЕФА да го казни албанскиот репрезентативец

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец...

Македонија1 ден

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

На секои неколку дена има пријава за змии и во населени места. Центарот за управување со кризи информира дека во...

Македонија1 ден

25-годишен војник почина на Криволак, му се слошило за време на марш

Дваесет и петгодишен професионален војник почина на полигонот Криволак за време на марш кога му се слошило. Се работи за...

Спорт1 ден

(Видео) Албанскиот репрезентативец Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Албанија и Хрватска, вчера во Хамбург, одиграа одличен натпревар. Заврши 2:2, откако Хрватска направи пресврт по водството на Албанија, а...

Свет1 ден

Семејствата на жртвите бараат од „Боинг“ отштета од рекордни 25 милијарди долари

Семејствата на жртвите на двете несреќи на „боинг 737 макс“ побараа повторно судење и отштета од 24,8 милијарди долари за...

Македонија1 ден

Елфете Исмаили oд Алијансата е кандидат за заменик-министер за одбрана, а Флакрон Беџети за заменик-министер за земјоделство

Крилото на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците одржа состанок, на кој се разговараше за изборот на кадрите за идната...

Македонија1 ден

Сончево и многу топло време со температура до 40 степени

Времето денес ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен...