Контакт

Забава

Венчани во тајност? Адел предизвика шпекулации кога го нарече партнерот Рич Пол сопруг

Објавено пред

Адел ги поттикна шпекулациите дека се омажила во тајност нарекувајќи го момчето Рич Пол свој сопруг.

dobivaj vesti na viber

Поп-ѕвездата навидум го ажурира својот статус на врска додека разговараше со фановите за време на настап во Лас Вегас минатиот викенд. Ова го изјави додека одговараше на прашања од публиката.

На видеото објавено на „Тик-ток“ се гледа како обожавателка ја прашува дали би сакала да се венча со неа, а прашањето ја поттикна Адел да одговори: „Не можеш да се венчаш со мене, јас сум ‘стрејт’. И мојот сопруг е тука вечерва. Тој е тука“.

Поп-дивата претходно беше во брак со Сајмон Конецки – татко на нејзиниот син Анџело – од 2018 до 2021 година.

Таа почна романса со спортскиот агент Рич (41) и тие се заедно две години по првата средба на подиумот за танцување на роденденската забава што ја организира заеднички пријател.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

(Видео) Мајкл Кејн користи бастун на своето прво појавување на црвениот тепих по 2 години

Објавено пред

Сер Мајкл Кејн ретко се појавува во јавност, но во средата вечерта ѝ се придружи на екипата на „Големиот бегалец“ за премиерата на филмот во лондонскиот „БФИ Саутбенк“.

dobivaj vesti na viber

Ветеранот на големиот екран седи додека го фотографираат на настанот, облечен во темносин костум со бледосина кошула.

90-годишниот актер користи бастун или помагало за одење по паѓањето на мраз кога претрпе фрактура на глуждот во 2018 година.

Режисерот Оливер Паркер му помогна на црвениот тепих. Тој се фотографира и со актерскиот тим околу него.

Во „Големиот бегалец“ (The Great Escaper), инспириран од вистинска приказна, тој го глуми Бернард Џордан, кој во 2014 година го изведе познатото бегство од старски дом за да им се придружи на колегите воени ветерани на плажа во Нормандија.

Сер Мајкл неодамна посочи дека филмот, најверојатно, ќе биде неговата последна улога.

Во интервју за весникот „Дејли телеграф“ тој рече: „Сега имам 90 години и не можам да одам правилно“.

„Со пандемијата и сето тоа, немав снимано три години и мислев дека завршив со снимање филмови“, додаде тој.

„И одеднаш се појави ова прекрасно сценарио и си поминав – толку е убаво… Бев многу среќен што повторно снимам. Многу ми се допадна ликот на Барни“.

Прикажи повеќе...

Забава

Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Објавено пред

Младенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за „Танјуг“ во СВР Суботица.

dobivaj vesti na viber

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.

Прикажи повеќе...

Забава

Наоми Кемпбел за зависноста од дрога: беше страшно да се погледнам во огледалото

Објавено пред

Наоми Кемпбел, црниот пантер, како што ја нарекуваат многумина, во новиот документарен филм „Супермодели“ (The Super Models) откри дека зависноста од дрога во 90-тите речиси ја убила.

dobivaj vesti na viber

Една од најубавите светски манекенки тогаш беше на врвот на кариерата. Таа призна дека се свртела кон кокаинот за да заборави на траума од детството и да се помири со смртта на италијанскиот дизајнер и нејзин близок пријател, Џани Версаче.

„Една од работите што се обидував да ја скријам беше тагата. Зависноста е таква. Зависноста е опасна работа, навистина е. Мислиш дека ќе ја залечи раната, но нема. Тоа може да предизвика многу страв и вознемиреност“, открива Наоми во документарецот.

„Џани ќе ме натераше да излезам и да продолжам понатаму кога не мислев дека можам. Кога почина, мојата тага стана преголема“, додава таа.

Легендарниот модел пет години се бореше со зависноста, а во 1999 година колабира за време на снимање. Тогаш, вели таа, сфатила дека мора да се пријави на рехабилитација.

„Тоа беше една од најдобрите работи што можев да ги направам за себе во тоа време. Беше страшно да се погледнам во огледалото. Не можете да ги скриете чувствата. Беше многу болно“, открива Наоми, која тврди дека главниот предизвикувач поради кој почнала да зема супстанции е траума од детството. Имено, познатата манекенка пораснала без својот татко, кој ја напуштил мајка ѝ додека била бремена.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија6 часа

Отровен пестицид во пиперки увезени од Македонија откриен во Хрватска

Забранет отровен пестицид е откриен во зеленчук увезен од Северна Македонија, објави Европскиот систем за брзо предупредување за сообраќај со...

Македонија6 часа

„Гардијан“: Северна Македонија и Србија имаат најзагаден воздух во Европа

Европа се соочува со голема јавно здравствена криза бидејќи речиси сите Европејци живеат во области со опасни нивоа на загаденост...

Топ6 часа

(Видео) На Скопска Црна Гора запленети 400 кубици бесправно исечено огревно дрво, приведени 10 дрвокрадци

На 19 и 20 септември, на местото наречено Рамно на планината Скопска Црна Гора, во заедничка акција на Одделот за...

Македонија7 часа

ЦУК: Сите 18 пожари на отворено се изгаснати

Пожари на отворено утрово нема – сите 18 се изгаснати, според информациите од Секторот за операции и координација во Центарот...

Македонија8 часа

Османи пред Советот за безбедност на ОН: Постои закана и самиот мултилатерализам да стане жртва на руската агресија

Во својство на претседавач со ОБСЕ, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, се обрати пред Советот за безбедност на...

Свет9 часа

(Видео) Полицијата во Венецуела ја врати контролата врз затвор со кој управуваа криминалци

Властите во Венецуела ја вратија контролата над најпознатиот затвор во Венецуела, „Токорон“, кој беше целосно под контрола на криминалци. Околу...

Европа9 часа

Руски воздушен напад врз Киев, седум ранети, меѓу нив и девојче

Руските сили рано утринава извршија воздушен напад врз Киев, соопштија властите во главниот град на Украина. Во објава на „Телеграм“,...

Европа9 часа

Полска објави: Повеќе не испраќаме оружје во Украина

Конфликтот меѓу Полска и Украина вчера дополнително ескалира. Полска повеќе не испраќа оружје за Украина, изјави полскиот премиер во интервју...

Македонија1 ден

Задолжително носење маски во здравствените установи, препорачува Комисијата за заразни болести

Задолжително носење маски во здравствените установи, оваа препорака ја донела Комисијата за заразни болести по денешниот состанок, информира портпаролот на...

Македонија1 ден

Собранието изгласа: ќе се формира анкетна комисија за случајот на Онкологија

Пратениците во Собранието со 82 гласа „за“ донесоа одлука за формирање анкетна комисија за скандалот со лекови на Клиниката за...

Македонија1 ден

Пензионерите на протест побараа минималната пензија да биде 18.000 денари и линеарно покачување

Пензионерите од повеќе градови во државата, денес, по повод Меѓународниот ден на пензионерите – 20 Септември, излегоа на протест пред...

Економија1 ден

Бектеши: Од наредната недела намалени цени на пијалаците

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, на својот фејсбук-профил информира дека цените на безалкохолните и алкохолните пијалаци ќе се намалат...

Македонија1 ден

Мицкоски бараше измени на Кривичниот законик, но се откажа оти се оддалечи од Груeвски, тврди ДУИ

Демократската унија за интеграција будно ја следи големата загриженост во редовите на ВМРО- ДПМНЕ и длабоките поделби што се појавуваат...

Македонија1 ден

Напади врз Бугари и клубови, етикетирање на Бугарите како фашисти – Европската комисија против расизам со извештај за Македонија

Европската комисија против расизам и нетолеранција (ЕКРИ) при Советот на Европа го објави својот извештај за Македонија, притоа во делот...

Македонија1 ден

Мицкоски до Груевски: Жалам што се одлучи да правиш јавна пародија, за Македонија не смее да има пазар и договори под маса

По јавните преписки меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и поранешниот претседател на оваа партија, Никола Груевски, Мицкоски повторно со...

Економија1 ден

Од денеска гарантирани пониски цени на одделни прехранбени производи, Бектеши најави проширување на листата

Од денеска до 30 ноември издвоени прехранбени производи во маркетите ќе се продаваат за најмалку 10 отсто пониски цени отколку...

Култура1 ден

Синдикатот на Македонската филхармонија: Секојпат кога државата ќе носи одлуки што не одат во прилог на нашата институција, соодветно ќе реагираме

„Разочарани сме, но не и изненадени од одлуката за разрешување на директорката и Управниот одбор на нашата институција, Македонската филхармонија....

Македонија1 ден

Османи на средби со министрите на Ерменија и Азербејџан: Употребата на сила за решавање на споровите е неприфатлива

Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари одвоени средби со министерот за...

Европа1 ден

(Видео) Моќен говор на Зеленски во ОН: Нуклеарна Русија го турка светот во конечна војна

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера одржа важен говор пред светските лидери на Генералното собрание на ОН. „Не може да му...

Свет2 дена

(Видео) Азербејџан објави војна во Нагорно-Карабах, има загинати

Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека започна операција во регионот Нагорно-Карабах, кој е под контрола на Ерменија. Ова е...