Контакт

Забава

(Видео) Деми Мур целосно се соблече за новиот филм: „Тоа беше многу ранливо искуство“

Објавено пред

По години одбивање улоги, Деми Мур глуми во филмот „Супстанција“. Филмот ја имаше својата премиера во Кан, а актерката проговори за новото искуство во снимањето.

dobivaj vesti na viber

„Тоа беше многу ранливо искуство и бараше многу чувствителност и многу разговор за она што се обидувавме да го постигнеме“, коментира Деми Мур, која во филмот игра позната дама во пад.

Улогата на зависник, кој користи дрога на црниот пазар, е приказна за самоприфаќањето. Во филмот Мур користи репликатор на клетки за да создаде помлада и подобра верзија од себе, но мора да помине половина од своето време во мирување за да може помладата верзија да напредува.

Споредувајќи го своето тело со новата верзија на себе, Мур открила дека снимањето е емотивно искуство, кое не би било толку добро доколку не се поврзела толку добро со актерката Маргарет Квали.

„Имав некој што беше одличен партнер и со кој се чувствував многу безбедно. Очигледно бевме прилично блиски и голи, а исто така многу се разбравме во тие моменти за тоа колку се апсурдни овие одредени ситуации. На крајот на краиштата, се работи само за навистина канализирање на вашата комуникација и меѓусебна доверба“, рече Мур.

Забава

Трето издание на Охридскиот вински фестивал

Објавено пред

Оваа година фестивалот Охридскиот вински фестивал ќе се одржи на 27, 28 и 29-ти јуни на улица „Кеј Македонија“ пред хотелот Палас во Охрид, а посетителите ќе имаат можност да дегустираат од најубавите македонски вина, вкусна храна и одлична културно – музичка програма со македонски музички артисти.

dobivaj vesti na viber

На брегот на Охридското езеро посетителите ќе имаат можност да уживаат во музиката на Влатко Лозановски, Ареа, Куку Леле, Миле Кузмановски, Некст Тајм и многу други, а оваа манифестација го најавува и летниот културен бран на нашата најзначајна туристичка и културна дестинација.

На фестивалот ќе учествуваат голем број од најпознатите македонски винарии, како и мали семејни винарии, а целата понуда ќе биде збогатена со гурмански деликатеси.

Прикажи повеќе...

Забава

Манипулаторки во Зодијакот: на секој маж му полудува умот

Објавено пред

Манипулаторите во Зодијакот секогаш го добиваат она што го сакаат, а токму така е и кога се во прашање мажите. Дали сте меѓу овие знаци?

dobivaj vesti na viber

Жените кои успешно манипулираат се многу интелигентни и едноставно уживаат во игрите на умот без да размислуваат за последиците…за другата страна. Тие се следбеници на теоријата дека е лесно да се победи некоја личност ако му влезете во главата и доминирате со нивното размислување. И тие се секако експерти за тоа.

Кои се манипулаторите на зодијачкиот круг?

Шкорпија
Умот на Шкорпијата е многу сложен, понекогаш мрачен. Ова е многу интелигентен хороскопски знак со страшен инстинкт и склоност кон тајни и загатки. Едноставно сака да доминира во нејзините врски и првото нешто кон што ќе цели е да „улови“ маж. И откако умот ќе и припадне, телото на мажот ќе се предаде безусловно. Играњето игри со умот со овој знак никогаш не е лесно и мажот мора да биде вешт играч за да ја заинтригира. Ако мажот не може да го направи тоа, таа нема ни да го забележи.

Близнаци
Ако зборуваме за интелигенција, Близнаците секако се еден од првите знаци што ни паѓаат на ум. Тие можат да бидат доста критични, но вистината е дека имаат ум „жилет“ кој може да извршува неколку задачи истовремено, без да можете со ништо да им го одвлечете вниманието. Таа, исто така, сака да игра игри со умот, многу интригантна и снаодлива. Сепак, прашање е колку мажот за кој таа е заинтересирана може да го издржи тоа.

Овен
А за жените Овен се е предизвик. Конкуренцијата и дава дополнителна сила и ја исполнува со енергија и ентузијазам. Нејзините умствени игри ја одржуваат заинтересирана и ја мотивираат да смислува сè повеќе трикови за да го освои оној што го сака. Најважно е да не им е досадно. Ќе ги полуди со своите умствени игри и верувајте ни, тешко дека ќе успеете да натерате маж да се справи со неа. Оваа дама не знае да губи и често игра многу валкано за да победи.

Водолија
Водолијата е рангирана меѓу најинтелигентните и највештите жени во Зодијакот затоа што е личност која многу размислува, а нејзиниот ум е со километри напред. Умствените игри и се многу лесни, дури би се рекло дека и се скриен кец во ракавот. Ваквите игри и го изоструваат умот, а ако најде маж кој ќе си игра со неа и ќе успее, тогаш ќе остане со него. Многу е лесно да се влезе во таква игра, но мажите често немаат среќа да го направат тоа добро.

Прикажи повеќе...

Забава

Северина пееше на драг-шоу во Загреб: „Ова покажува дека има поинаква Хрватска“

Објавено пред

Северина настапи како гостин изненадување на драг-забавата што се одржа во клубот „Бугалоу“ во Загреб. Кога пејачката се појави на сцената, публиката ја поздрави со вресоци и громогласни песни.

dobivaj vesti na viber

Настапот почна со песната „Бред Пит“.

„Покрај тоа што си најголемата хрватска ѕвезда, ти си и најголемиот човек. Сите го препознаваат тоа, сите го чувствуваат. И затоа сите те сакаат. Ти благодарам што секогаш се бориш за правата на обесправените“, напиша една од обожавателите на Северина на нејзиниот „Инстаграм“.

Во еден момент пејачката им се обрати на присутните.

„Само вистинска држава ги признава сите малцинства. А да беа големи, како што не се, ќе го признаеа. Секогаш кога излегувам на сцената, ме фаќа нервоза, но жал ми е што вие морате да чувствувате трема секојпат кога ќе излезете надвор меѓу луѓето“, рече Северина.

„Ова е забава за луѓето и за оние што се чувствуваат така. Ова покажува дека постои поинаква Хрватска“, додаде таа и доби громогласен аплауз од публиката.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ6 часа

Возило падна во провалија длабока 200 метри на Галичица, две лица загинаа

Две лица загинаа при пад во провалија со возило на Галичица. Според информациите од ЦУК, несреќата се случила кај местото...

Uncategorized7 часа

Заев и Ципрас му врачија на награда на Нимиц: „Ни порача да го чуваме и целосно да го имплементираме Преспанскиот договор“

Експремиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас му ја врачија Наградата за мир Преспа на поранешниот медијатор Метју Нимиц, најавувајќи дека...

Македонија8 часа

Здравство треба да го санира урнатиот ѕид кај Детската клиника, а Град Скопје и Општина Центар да најдат решение за подземните води

Санацијата на Полуурнатиот ѕид кај Детската клиника е во надлежност на Министерството за здравство, а решението за подземните води треба...

Топ9 часа

Приведени криминалци од Прилеп кои со пиштол и’ се заканувале на продавачка, едниот бил бегалец од затвор

Полицијата приведе двајца криминалци од Прилеп, кои претходно денес со пиштол се заканувале на 35-годишна прилепчанка пред продажниот објект каде што...

Македонија10 часа

(Видео) Мицкоски: Подавам рака на СДСМ за суштинските прашања од важност за Македонија, но тоа не значи амнестирање од одговорноста за криминалите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната свеченост по повод 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ насловена „34 години ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија13 часа

„Уште седум нови барања за апанажа – 750.000 евра го чинат народот поранешните функционери на ДПМНЕ, СДС и ДУИ“, велат од партијата Левица

Пред околу две недели собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата им одобри апанажа, во траење од една година,...

Македонија13 часа

Филипче од Атина: Преку договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка

Д-р Венко Филипче, директор на Фондацијата „Едно општество за сите“, денеска имаше обраќање на дводневната меѓународна конференција за мир и...

Култура15 часа

Љутков: Мораме да ја вратиме националната култура и да ги направиме работниците во културата повторно горди на својата професија

„По предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Централниот и Извршниот комитет донесоа одлука со која сум предложен за министер...

Македонија16 часа

Миле Јанакиески од денеска на слобода, по шест години излегува од затвор

По шест години во затвор, на слобода излегува Миле Јанакиески. Тој во периодот од 13.11.2018 година до 17.6 2024 неколкупати...

Македонија17 часа

Мисајловски: Силно ќе се заложам за модернизација на Армијата и засилување на борбената готовност

Сакам да се заблагодарам пред сѐ на нашиот македонски народ за огромната поддршка што ни ја даде на изборите за...

Македонија17 часа

Николоски по предложувањето за министер: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, ќе ја кренеме и Македонија

Би сакал да му се заблагодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден Претседател на Владата Христијан Мицкоски за укажаната доверба...

Регион18 часа

За една недела тројца исчезнати туристи пронајдени мртви на грчките острови

За само една недела тројца исчезнати туристи се пронајдени мртви на грчките острови, јавија грчките медиуми. Турист од САД кој...

Македонија18 часа

Мицкоски за предлог-составот за влада: Имаме амбициозен план за реформи и проекти, чија реализација ќе почне од првиот ден

Мандатарот за состав на влада, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа по седниците на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ...

Свет18 часа

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека имало консултации меѓу членките на Алијансата за отстранување на нуклеарното оружје од...

Македонија1 ден

Тошковски по предлогот да биде министер: Ја прифаќам одлуката која за мене е голема одговорност и обврска кон сите вас

Досегашниот министер за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски, е предлогот за истата оваа функција во новата влада. „Вечерва...

Македонија1 ден

Мицкоски ги соопшти петнаесетте предлози со имињата на министри во неговата влада

Мандатарот за состав на влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција ги соопшти имињата за кадровските решенија во...

Македонија1 ден

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заседаваат за кадровскиот состав од партијата

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска заседаваат за кадровскиот состав од партијата за владата што ќе го предложи мандатарот...

Европа1 ден

Германската полиција уби навивач кој со секира влегол во фан-зоната на Европско првенство (ВИДЕО)

Германската полиција во Хамбург имаше полни раце работа. Во градот каде хрватската фудбалска репрезентација ќе го одигра следниот натпревар на...

Македонија1 ден

Силјановска-Давкова од Швајцарија: Тековната војна во Украина нè засега сите нас

Во обраќање на пленарната сесија на Самитот за мир во Украина, што викендов се одржува во Бургеншток на езерото Луцерн...

Европа2 дена

Четворица загинати во страшна сообраќајка во Грција, пожарникарите го сечеа возилото за да ги извадат телата (ВИДЕО)

Во сударот меѓу автобус и автомобил, што се случи денес наутро пред Токсотес Ксанти, на стариот национален пат Ксанти-Кавала во...